top of page

Simon
OJAMÄE #27

Simon alustas kardisõitu 2020. aasta varakevadel. Pärast paari nädalast harjutamist küsis ta isa käest, kui vanalt tema esimest korda kardiga sõitis. Saanud vastuseks, et 6-aastaselt, teatas Simon: „Tore, mina alustasin 5-aastaselt aga nüüd juba lõpetasin.“

Harjutamine päriselt siiski ei lõppenud. Osavuse ja julguse kasvades tekkis üksinda kihutamise kõrval tahtmine koos teistega võidu sõita. 2021. a hooajal tegi Simon oma debüüdi Eesti meistrivõistlustel klassis Cadet. Parimaks tulemuseks jäi 4. koht viimasel võistlusel Aravetel.

Simoni väikeseks unistuseks on tõusta kõrgeimale poodiumikohale ja pikemas perspektiivis jõuda oma võistlejakarjääri jooksul välja kiiresse KZ2-masinaklassi.

Karjäär

2021

Cadet

Esimesel võistlushooajal õppis Simon arvestama teiste sõitjatega, tegi oma esimesed möödasõidud ja sai tuttavaks radadega üle Eesti. Tuli kogeda kokkupõrkeid ja tehnika purunemist, õppida emotsioonidega toime tulema ja edusammudest rõõmu tundma.