top of page

Franziska
MESIKÄPP #101

Helsingis sündinud ja elanud Franziska huvi kardispordi vastu tekkis juba üheksa-aastasena, kui sõitis hobikorras siseradadel. Suurepärased tulemused ning kasvanud võidusoov viisid otsuseni soetada päris
oma kart ning osaleda välitingimustes erinevatel võistlustel.

Esimesed võistlused sõitis Franziska isa toetusel Tiistai Turnaus nimelisel turniiril. Tegemist on Kimi
Räikköneni kodurajaga, mis pakub tehniliselt mõnusaid väljakutseid. Erinevate võistluste järel jäi selgelt
silma asjaolu, et Franziska parimad tulemused olid vihmasõitudel ning oma klassis ainsa tüdrukuna pidasid
poisid teda tugevaks konkurendiks.
 

Tänavu on Franziskal taustatiimina toeks professionaalne meeskond oma pikaajalise kogemuse ning teadmistega. Selle info varjus on jõuvarud kogutud, et täieliku valmiduse, keskendumise ning põnevusega uuel hooajal sõitma hakata.

Karjäär

2021

Mini

Kogemuste saamiseks osales Franziska ka Etelä Cup sarjas, kus võisteldi viiel erineval rajal, mis kõik pakkusid suurepärast arengut sõiduvõtetes. Enamus vabad päevad viibis kogu pere raja ääres ja hoogne õppimine kestis järjekindlalt. Esimesel võistlusaastal oli tugev konkurents ning komistuskivideks olid pigem masinapargi tehnilised viperused. Hoolimata pettumustest, ei lasknud keegi pead norgu ning võistlusjanuvaid kasvas.

Franziska osales ka Keimola Cup sarjas ning Lavinto karikasõitudel. Teine võistlusaasta oli juba järgmises klassis, edu ja head tulemused jäid saavutamata seoses kehvasõidutehnikaga ning Eestisse resideerumisega. Vanemate sünniriiki saabudes jõudis Franziska võistelda vaidpaaril korral, radadega tutvumine jäi pigem kasinaks. Sõitmine täiesti teises keskkonnas, ümbritsetudkõigest uuest, ei kustutanud samuti soovi sõitmist jätkata.

2020

Mini

Alustas kardisõiduga Soomes F1 maailmameistri Kimi Räikköneni kodurajal. Eriti hästi tulid välja sõidud vihmaga.

 

bottom of page