jtemplate.ru - free extensions for joomla

Matu Ropazis

Head uut 2014. aastat kõigile!

Aastanumber vahetus äsja, kuid ettevalmistused eelolevaks kardihooajaks käivad juba ammu. Vaatamata sellele, et talv on Eestisse veel saabumata, on kiire juba käes. TARK Racing korraldab oma talvise treeninglaagri traditsiooniliselt Põhja-Itaalias, sedakorda Castellettos. Esimene ühistreening toimub 21-23. veebruar ning teine 14-17. märts. Samas telk jääb üles ka vahepealsel ajal, seega sisuliselt oleme Itaalias stardivalmis terve kuu. 1 - 2 karti saame lisaks enda omadele kaasa võtta, kel huvi liituda, võtke kiirelt ühendust.

Mida uut toob aasta 2014 TARK Racingule? Tänu meie peatoetajale, AS-ile SAMI, oleme saanud endale uued ja avarad klubiruumid. Asume nüüd Sauel, aadressil Kasesalu 12 (hoone parempoolne, ühekorruseline osa). Lisaks töö- ja laoruumidele on meil nüüd ka tehnika ja varustuse esitlusruum. Päris poeks me seda veel ei nimeta, küll aga saame oma uued ja kasutatud kardid kenasti välja panna, samuti muu kauba.

Võistlusrajal keskendume sel aastal eeskätt kolmele võistlusklassile: KZ2, Rotax Junior ja Micro-Mini60. KZ2 Openis tulevad stardijoonele Karl Johann Rass ja Markus Jugala (mölemad Birel/TM). Mõlemale on KZ2 uus klass, kuid sellegipoolest usume, et usina harjutamisega saame selles kardispordi kõige kiiremas ja atraktiivsemas klassis hea hoo üles. Kolmanda sõitja Martin Rumbi (Birel/BMB) võimalused võistelda on tublisti suuremad kui eelmisel aastal, kuivõrd nüüd sõidab ta kevadest sügiseni vaid ühte vormelisarja, Renault 2.0 Eurocupi Fortec Motorsport tiimis. 2013 osales ta vaid treenigutel, kuna võistluste kuupäevad ei klappinud kuidagi. Nii et küll ta tuleb, tehnika on igatahes stardivalmis. Lisaks neile kolmele paneb TARK Racing välja veel ühe KZ2 klassi tippkardi, samasuguse nagu Karlil ja Markusel, Birel CRY-S6 raam ja TM KZ10B mootor, mõlemad 2014 mudelid. See on siis nö rendipill, huvi sellega sõitmise vastu on olnud suur, ilma suurema jututa hakkavad Eesti võistlused enam-vähem kaetud saama. Kui aga kellegi käsi kibeleb 6-käigulise järele, siis võtku kindlasti ühendust, saame aegu täpsustada või veel parem, ühe KZ2-e lisaks rivvi tuua.

Rotax Junioris jätkab 2013 Eesti ja Balti meister Jüri Vips. Jüri näitas eelmisel aastal suurepärast hoogu ning tõestas Rotax Grand Finals'is, et ka tema sõiduküpsus on tipptasemel. 2014 peaeesmärgiks on Rotax Eurochallenge, lisaks Inglismaa Super One sari, seega päris kõiki Eesti etappe Jüri ilmselt kaasa teha ei jõua. Mini60-st tuleb Rotax Juniorisse Mattias Erik Rass. Mattias tegi minu arvates eelmisel hooajal meie sõitjatest kõige suurema arengu, kus ta tõusis kiireks ja väga stabiilseks sõitjaks. Tänu tema stabiilsusele saime edukalt testida ning nii Mini60 klassis palju targemaks. Usun, et Mattias üllatab positiivselt ka sel aastal!

Mini60 klassis teeb esimese täishooaja Andreas Lootus, kindlaks sihiks meistritiitel. Andreas on sündinud võidusõitja, kelle sooritused on seda paremad, mida suurem on konkurents ja pinge. Lisaks Eesti meistrisarjale soovime võistleda ka Soomes ja Itaalias, selle programmi elluviimiseks vajab Andreas endale juurde häid toetajaid. Meie pesamuna, 8-aastane Christoffer Reintam astub võistlustulle Micro60 klassis. Christoffer on kahe viimase aasta Lootuste karikavõitja ning on vaatamata oma noorele eale hea võistlusnärviga kõva sõidumees. Usun, et ta suudab vanematele poistele tuule alla teha ning juba sel aastal võidu peale sõita.

TARK Racingus 2014. a. hooajal sõitasoovijaid on veelgi, aga sellest juba siis, kui käed on löödud.

Heikki Hõbemägi

 

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.