jtemplate.ru - free extensions for joomla
Karl, Markus, Mattias, Andreas, Heikki
 
Jüri Vips ja Mattias Erik Rass võtsid end septembri keskel toimunud kardispordi Eesti Meistrivõistluste viimaseks etapiks maksimaalselt kokku ning võtsid mõlemad enda võistlusklassides ka kindlad võidud. Poodiumile pääses ka Ragnar Veerus ja konstruktorite arvestuses ka terve TARK Racingu meeskond. 
 
Jüri Vips näitas juba esimestes treeningsõitudes, et Rotax Juniori suurima karika nimel võitlejad peavad kindlasti temaga arvestama. Jüri tegigi lõpuks kübaratriki, võites kvalifikatsiooni, eelfinaali ja ka finaali. 
 
Junioris võistles ka Markus Jugala, kes näitas kohati väga head kiirust, kuid kõrgete kohtade eest tal peale kvalifikatsiooni 12. kohta võidelda ei õnnestunud. Eelfinaalis jäi Markuse parim ring Jüri omale alla kõigest 0,2 sekundit ning tänu sellele õnnestus tal end ka kümnendaks upitada. Konkurentsitihedas finaalsõidus andis Markus aga tempos natuke tagasi ja pidi taas leppima 12. kohaga. 
 
Hooaja viimasele kodumaisele võistlusele tulid Mini 60-s jõudu proovima Mattias Erik Rass ja Andreas Lootus. Eestis veel vähe levinud klassis tuli neile Venemaalt konkurentsi pakkuma Yana Erika Ralman. Kolmest sõitjast näitas konkurentsitult parimat minekut Mattias, kes sarnaselt Jürile võitis kõik, mis võita andis. Ralmani ja Andrease vahel käis aga tihe võitlus. Kvalifikatsioonis oli napilt parem Ralman, eelfinaalis pressis Andreas end kohe sõidu alguses teisele kolhale ja hoidis Ralmani kuni viimase katkastamiseni kindlalt selja taga. Finaalis sai parema koha aga taas Ralman. Andreast lohutab ehk aga mingilgi määral teadmine, et finaali sõitis kiireim ring jäi tema nimele. 
 
Ragnar Veeruse ja Valters Zviedrise jaoks kujunes EMV viimane etapp Rotax Minimaxis korralikuks katsumuseks. Kvalifikatsioonis näitas Ragnar teist aega, kuid langes eelfinaalis kiireimast ringist hoolimata kolmandaks. Finaal mööödus väga põnevalt. Esikolmik Karl Leesmaa, Georg Kõss ja Ragnar Veerus võitlesid kolmekesi terve sõidu esikoha eest. Möödasõite oli jalaga segada ning pinge püsis kuni finišijooneni laes. Lõpuks jäigi neid lahutama vähem kui üks sekundikümnendik ja Ragnar pidi paraku leppima kolmanda kohaga. 
 
Valters esikolmikut see kord püüda ei suutnud. Tema võistluse läbivaks jooneks jäi number viis. Viies oli ta nii kvalifikatsioonis kui ka eelifinaalis. Finaalis leidis ta küll natuke parema hoo, kuid mitmetest püüdlustest hoolimata ei õnnestunud neljandal kohal sõitnud Martin Leotootsist mööduda ja taas tuli leppida viienda kohaga. 
 
Viimased aastad Cadeti valitsenud ja Lootuse karika juba eelmisel etapil kindlustanud Christoffer Reintam proovis kätt Micro 60-s. Tegemist oli Christofferi jaoks tema esimese võistlusega uue ja võimsama kardi roolis. Kvalfikatsioon ebaõnnestus täielikult - Christoffer kaotas liidrile koguni 2,3 sekundit ja oli üheksas. Eelfinaalis läks aga juba paremini, Christoffer sai hoo üles ja püsis kindlalt neljanda koha eest võidelnud grupis. Möödumiseks aga enesekindlust veel polnud ning nii tuli leppida kaheksanda kohaga. Finaalis vähendas Christoffer veelgi vahet liidritega ning lõpetas kuuendana, kusjuures parim ringiaeg oli tal võitja Rimmo Kadapiku omast lõpuks vähem kui 0,3 sekundit aeglasem.
 
Karl Johann Rass edenes Rotax Maxis vaevaliselt. Kvalifikatsioonis oli ta päris suure kaotusega liidrile kaheksas. Eelfinaalis tempo küll paranes ja Karl püsis kindlalt kuuenda koha eest võitlevas grupis, kuid ettepoole tõusta ei õnnestunud. Finaalis õnnestus tal esialgu seitsmendaks tõusta ja jälitajaid enamiku sõidust selja taga hoida, kuid sõidu lõpp lagunes ning Karl langes üheksandaks.
 
Tabasalu etapiga lõppesid selleaastased Eesti Meistrivõistlused kardispordis. Kiiremaid ja innukamaid on veel ees ootamas mõned etapid rahvusvahelisel areenil misjärel peab juba uuele hooajale mõtlema hakkama. 

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.