jtemplate.ru - free extensions for joomla

FIA-logo-flag-image

FIA Mootorispordi Nõukogu (FIA World Motor Sport Council) avaldas järgmiste hooaegade CIK-FIA tiitlivõistluste tarnijad.

Heameel on teatada, et VEGA on 2016. aastal kõikide CIK-FIA võistlusklasside rehvitarnija. KZ, KZ2 ja OK sõidavad VEGA XM-ga ning OK Junior ja Academy XH-ga. Tegemist on olulise uudisega ning vaevalt leidub sõitjat, kes selle üle ei rõõmustaks. Nagu on juba jõudnud kommenteerida legend Davide Fore: "The nightmare is over, the grip is coming."

Kaks aastat tagasi CIK-FIA poolt kehtestatud homologeerimisnõuded sätestavad rehvidele minimaalse kilometraaži. Mitmed tootjad olid sunnitud nende nõuete täitmiseks muutma rehvisegusid märksa kõvemateks. Mis omakorda muutis need rehvid tipp-kardiklassidele peaaegu sobimatuks. Nagu Paolo De Conto on mulle tunnistanud, siis on tunne nagu hobikardiga sõidaks. VEGA suutis kilometraaži suurendada pidamisele lõivu peaaegu maksmata. Mistõttu WSK sari tegi otsuse kasutada kõigis võistlusklassides VEGA rehve juba enne 2015. aastat. Küsimus on siin puhalt sooritusvõimes. Mõistagi saab sõita iga rehviga, küll on aga sõit väga erinev. Ben Hanley on öelnud, et kõva rehvi peamine häda on, et see peab ainult sõidujoonel, mistõttu KZ-ga on möödasõitu sooritada äärmiselt keeruline, ilma kontaktita peaaegu võimatu.

Lisaks otsustati, et Elto Racing tarnib järgneval kolmel aastal võistlusklasside OK, OK Junior ja Academy väljalasketorusid. Samuti on Dell'Orto järgneval kolmel aastal KZ-i ja KZ2-e karburaatorite tarnija.

CIK-FIA Academy Trophy on sari, kus võisteldakse ühe tootja komplekssetel kartidel. Järgneval kolmel aastal tarnib kardid ja mootorid OTK Group. Sellise tipptegija osalemine muudab Academy sarja veelgi atrkatiivsemaks. Boonusena saab sarja võitja tasuta sõita CIK-FIA maailmameistrivõistlustel Bahreinis.

Vt lisaks: Decisions of the FIA World Motor Sport Council concerning Karting

Heikki Hõbemägi

 

 


    

© TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.