jtemplate.ru - free extensions for joomla

Christoffer Reintam

Vahetult peale Eesti Vabariigi taasiseseisvumispidustusi astusid TARK Racingu võidusõitjad Rapla Kardirajal võistlustulle järjekordsel Eesti Meistrivõistluste etapil. Tegemist oli selle hooaja eelviimase, seitsmenda etapiga. Hooaja lõpp läheneb hirmsa kiirusega ning viimased võistlused on kõigile olulised üldarvestuses väga vajalike punktide noppimiseks.

EMV VII etapp oli taas TARK Racingu sõitjatele edukas. Säravaima karika teenisid endale seekord nooremad sõitjad Christoffer Reintam ja Mattias Erik Rass, lisaks kellele astusid poodiumile veel ka Jüri Vips, Andreas Lootus ja Valters Zviedris.

Christoffer Reintam ei jätnud Cadetis järjekordselt konkurentidele võimalust, võites nii kvalifikatsiooni, eelfinaali kui ka finaali. Eelfinaalis pidi ta küll pool sõitu teisel kohal kulgema, kuid visadus viis sihile ning viiendal ringil tõusis ta kindlalt esimeseks. Finaalis edastas Christoffer konkurente juba rohkem kui 6 sekundiga.

Kuigi Eestis teisi Mini 60-e sõitjaid pole, otsustasid Mattias Erik Rass ja Andreas Lootus siiski Raplas treeningu eesmärgil kaasa sõita. Paremaks osutus taas suuremate kogemustega Mattias, kes edestas kindlalt Andreast.

Rotax Minimaxis esines hoogsalt meie lätlasest sõitja Valters Zviedris, kes sõitis kvalifikatsioonis välja kindla kolmanda aja. Eelfinaal möödus küll pingeliselt, kuid Valters hoidis oma kolmandat kohta ning kolmas oli ta ka finaalis. Ragnar Veeruse võistlus kulges mõnevõrra hüppelisemalt. Kvalifikatsioonis oli ta viies, kuid juba eelfinaalis õnnestus tal Valtersi seljataha neljandaks tõusta. Finaalis vedas natuke alt start, kus Ragnar peale head koha pealt minema saamist ikkagi viiendaks langes. Neljandal ringil tõusis ta aga taas neljandaks ja lõpetas sõidu jällegi Valtersi järel, jäädes seekord poodiumilt välja.

Jüri Vips võitles taas esikoha nimel Rotax Junioris. Kvalifikatsioonis pidi ta kõigest 0,032 sekundilise kaotusega leppima teise kohaga, kusjuures kolmandat kohta edestas Jüri veelgi väiksema eduga – 0,004 sekundiga. Eelfinaalis sõitis Jüri enamuse sõidust teisel kohal. Peale tervet sõitu Ralf Aroni tuules sõitmist õnnestus tal eelviimasel ringil küll esimeseks tõusta, kuid viimasel ringil möödus Aron taas Vipsist ja napsas esikoha. Finaalis tõusis Jüri juba stardis esimeseks, kuid ei suutnud parimast ringiajast hoolimata jälitajatega edu sisse sõita ning mõned ringid enne lõppu pressis Aron end taas temast mööda ja Jüri pidi jällegi leppima teise kohaga.

Markus Jugala tegi enda võistluse keeruliseks nigela kvalifikatsiooniga, kus ta sõitis välja alles 15. aja. Eelfinaalis tegi ta aga tubli tõusu ettepoole, lõpetades pärast mitmeid möödasõite lõpuks 10. kohal. Finaalis esimeses pooles langes Markus mõnevõrra tahapoole ning pidi viimaste ringide positsioonivõitudest hoolimata leppima 13. kohaga.

Rotax Maxi kvalifikatsioonis oli Karl Johann Rass seitsmes, jäädes liidrist maha koguni 0,7 sekundit. Rapla rajal ei saanud Karl hoogu üles ka eelfinaalis, kus ta jäi kaheksandaks. Finaalis tõusis Karl stardis taas seitsmendaks ja jäi sinna sõidu lõpuni.

TARK Racingu sõitjate poodiumikohad ja teised head tulemused tõstsid meeskonna meeskondlikus arvestuses teisele kohale.

Eesti Meistrivõistluste viimane, kaheksas etapp peetakse 19.-21. septembril Tabasalu Kardirajal.

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.