jtemplate.ru - free extensions for joomla

Georg märjal rajal slikkidega

Kardispordi Eesti meistrivõistluste teine etapp tõi TARK Racingule taas medalilisa. Kui hooaja esimesel etapil astus klassis X30 poodiumile Andreas Lootus, siis Raplas sai korraliku hoo üles Georg Marten Tintse.

Eesti meistrivõistluste II etapp möödus mitmekesiste ilmaolude taustal. Enne võistluspäeva valitsesid mitu nädalat kuivad ja soojad ilmad, laupäev kostitas võistlejaid aga tugevate hoovihmadega. See tekitas eriti mehaanikutele rohkelt tegevust ning võimaldas nii mõnelgi sõitjal läbi hea seade üllatava tulemuse teha.

Meie meeskonnas tegi parima tulemuse Georg Marten Tintse, kelle hooaja esimene võistlus mäletatavasti ebaõnnestus, kuid kes Raplas tõelist klassi näitas. Georg näitas kvalifikatsioonis teist aega ning oli kindlalt teine ka eelfinaalis. Finaalis pandi pea kõigi sõitjate oskused proovile, kui ootamatult vihma sadama hakkas ning kõik sõitjad peale ühe slikk-rehviga rajale läksid. Suure vihma käes võitis veenvalt Rotaxi mootoriga võistelnud Matvejs Makushins, Georg lõpetas aga ilma ühtegi viga tegemata kokkuvõttes kolmanda, ainult X30 arvestuses teisena. Georgi jaoks on tegemist tema esimese poodiumikohaga kardispordi Eesti meistrivõistlustel.

Andrease võistlusnädalavahetus Raplas nii sujuvalt ei möödunud. Kvalifikatsioonis oli ta viies, eelfinaali katkestas sootuks ning finaali rasketes oludes püüdis Andreas veel võimalikult palju päästa, kuid 6. kohast kõrgemale tõusta enam ei õnnestunud.

Andreas katkestas eelfinaali

Kardispordi kiireimas, kuuekäiguliste kartidega KZ2 sarjas jätkas meie ridades Mattias Erik Rass. Mattias oli ennast Raplaks tublisti kogunud ning tuli sel korral juba palju enesekindlamalt rajale. Reedestel treeningutel näitas Mattias ka päris kiireid aegu, ehkki päris esimesteni ta veel ei küündinud. Veel kuival rajal peetud kvalifikatsioonisõidus näitas Mattias kaheksa võistleja seas viiendat aega. Eelfinaaliks oli kohale jõudnud vihm ning Mattias langes koha võrra tahapoole. Finaalis taas läbimärjal rajal sõites kaotas Mattias veel ühe koha ja pidi juba seitsmendana ruudulipu alt läbi sõitma. Vihmaga ei õnnestunud sel korral paraku näidata sama hoogu, mis kuivaga.

Ka klassis Mini võistlev Artur Kaal pidi ootama finaalini, et oma tulemus ära teha. Kvalifikatsioonis sõitis ta välja alles 14. aja, eelfinaalis õnnestus mõne koha võrra tõusta ja 12. lõpetada. Finaalis võttis Artur väikese riski ning läks veel niiskele, kuid kuivavale rajale slikk-rehviga. Paar esimest ringi oli ta libedal rajal hädas, kuid asus seejärel oma positsiooni parandama. 10. ringil tõusis Artur juba kuuendaks, kuid siis saabus taas vihm ning hoidis, mis ta hoidis, kaks vihmarehvidel sõitjat pressid end temast mööda. Arvestades kvalifikatsiooni ja eelfinaali tulemust, on kaheksas koht aga tubli tõus kõrgemale.

Micros astusid rajal Carmen Kraav ja Laura Kaal. Alles oma võidusõitjakarjääri kolmandal võistlusel osalenud Laura jäi veidi jänni vihmaga sõites. Kvalifikatsioonis oli ta üheksas, kuid märjal rajal peetud eelfinaalis ta õiget kindlust ei leidnudki ning langes 11. Ka finaalsõit ei toonud leevendust ning tuli leppida 12. kohaga.

Carmen ja Laura peale Rapla starti

Carmeni võistlus kujunes aga mõnevõrra teistsuguseks. Hooaja esimesel etapil Tabasalus oli Carmen mäletatavasti väga kiire, kuid veidi jäi puudu julgusest ja agressiivsusest konkurentidega ratas-rattas sõitmisel, mis talle lõpuks mõned kohad maksis. Seda meeles pidades ei tundunud Rapla kvalifikatsiooni teine aeg just kõige paljulubavam. Eelfinaalis tõusis Carmen aga juba esimestel ringidel viiendaks. Seejärel asus ta tema ees olnud Ken Oskar Algret ja Artjom Vedennikovi jälitama. Kaks ringi enne lõppu õnnestuski Carmenil mõlemast möödud, kuid Algre tahtis viimasel ringil iga hinna eest oma positsiooni tagasi võita ning sõitjad põrkasid raja kolmandas kurvis kokku ja sõitsid rajalt välja. Carmen pääses küll rajale tagasi, kuid ringi lõpuks oli ta langenud juba seitsmendaks. Finaalsõidus näitas Carmen taas, et suudab nüüd palju enesekindlamalt kaassõitjatega positsiooni pärast võidelda. Carmen tõusis võistluse lõpuks seitsmendalt kohalt neljandaks, näidates kusjuures ringiaega, mis jäi paari sajandikuga alla vaid sõidu võitnud Ronan Patrick Hakalale.

Siim Lassmann

sami logo 180px      birel-art-estonia      sami logo 180px

© TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.