jtemplate.ru - free extensions for joomla

Martin Rump

Martin Rump võitles möödunud nädalavahetusel Põltsamaal peetud Eesti meistrivõistlustel pärast eelfinaalis katkestamist välja teise koha.
Kuningamäe kardirajal toimus kardisõidu Eesti meistrivõistluste VII etapp ning EMV III etapp KZ2 Openis. TARK Racingu sõitjatest tegi parima tulemuse KZ2 Openis võistlev Martin. Võistlustulle astusid veel Karl Johann Rass, Mattias Erik Rass ja Andreas Lootus.

Kuuekäigulises KZ2 Openis sõitis rajale 8 võidusõitjat. Juba treeningutel selgus, et võidu eest hakkavad võitlema peamiselt Martin Rump ja Antti Rammo. Kvalifikatsioonis oligi kiireim Martin, kes läbis raja 34,745 sekundiga. Rammo jäi temast maha kõigest 0,071 sekundit. Kolmas oli Kaspar Kallasmaa ning neljas Karl Johann Rass.

Eelfinaali muutus põnevaks ja ettearvamatuks poolmärg rada. Esimeselt kohalt startinud Martin ei saanud koha pealt hästi minema ja sattus esimese kurvi õnnetu kokkupõrke ohvriks. Ta suutis küll rajale naasta, kuid katkise kardiga polnud sõitu jätkata võimalik. Paremini ei läinud ka Antti Rammol, kellele jäi seitsmendal ringil mahajääja nii õnnetult ette, et Rammo rajapiiretesse lendas ja sõidu seal lõpetas. Sellega olid juba kaks favoriiti katkestanud. Kahe esimese katkestamisega tõusis kolmandale kohale Karl, kes loovutas oma hea koha pärast kerget eksimust esimeses kurvis, kus ta korraks rajalt väljas käis ja viiendaks langes.

Martin RumpKarl Johann RassKarl Johann RassFinaalis startis viiendalt kohalt Karl. Start tal kõige paremini ei õnnestunud, Karl langes kuuendaks ning teisel ringil seitsmendaks. Sõidu lõpu poole hakkas ta aga hoogsalt lähenema Mario Vendlale, kellest ta 19. ringil ka kindlalt mööda sõitis. Lõpus hoo üles saades aga ei jätkunud aega, et Hanno Rajametsale järgi jõuda ja Karl lõpetas kuuendana.

Viimasest reast startisid finaali Antti Rammo ja Martin. Martin tegi suurepärase stardi, tõustes kohe neljandaks. Teisel ringil möödus ta Rajametsast ning neljandal ringil Kaspar Kallasmaast. Mõne ringi pärast oli Martin ka Tõnis Liigmannil järel ning seitsmenda ringi lõpus juhtis ta juba sõitu. Antti Rammo polnud aga kaugel maas. Kõigest ring hiljem oli Rammo end teiseks võidelnud ning asus vaht Martiniga vähendama. 18. ringi esimeses kurvis tegi Martin väikese vea, mis lubas Rammol temast mööda pressida ning Martin pidi leppima teise kohaga.

Mattias Erik RassRotax Junioriga sõitev Mattias Erik Rass Kuningamäe kardirajal hoogu ei leidnud. Kvalifikatsioonis läbis ta oma kiireima ringi 37,578 sekundiga ja oli alles 12. Märjal rajal sõidetud eelfinaalis langes Mattias veel koha võrra tahapoole ning lõpetas 13. Finaalis võitles ta ühe koha tagasi ja ületas finišijoone 12.

Väga head tempot näita Andreas Lootus Mini60 kardi roolis. Kvalifikatsioonis jäi ta kõigest 0,024 sekundiga neljandaks ning pidi seetõttu väljaspoolt startima. Eelfinaali start läkski aiataha, kui Andreas väliskurvi jäi ning seitsmendaks langes. Kiirus oli tal aga hea ning kaheksandal ringil tõusis ta uuesti neljandaks. Tema ees olnud Siim Leedmaa ja Robin Särg olid selleks ajaks paari sekundilise edu sisse sõitnud. Andreas asus neid kiirelt kinni püüdma, kuid jäi sõidu lõpuks esikolmikust siiski poole sekundi kaugusele.

Andreas LootusAndreas LootusKerge vihmasabinaga finaali startis Andreas seega taas neljandalt kohalt. Esimeses kurvis õnnestus Andreasel seekord suuri kaotusi vältida ja ta väljus sealt viiendana. Liidri Alexander Vilajevi katkestamine tõstis ta kohe ka uuesti neljandaks. Teise ringi esimesse kurvi läks Andreas natuke liiga suure hooga sisse ja pidi murult lisa võtma. See langetas ta viimaseks. Üksteise järel parimaid ringiaegu näidates õnnestus tal end uuesti neljandaks võidelda, kuid kuna poodiumikohad, isegi võit olid kiirust arvestades käeulatuses, siis jääb tulemus siiski natuke kripeldama.

Kardisõitjatel tuleb nüüd väike paus. Eesti meistrivõistluste järgmine ja viimane etapp peetakse kuu aja pärast, 20. septembril Tabasalus.

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.