jtemplate.ru - free extensions for joomla

Martin Rump Hiiumaal

Samal ajal kui Eesti ja lähiümbruse kardiparemik Hiiumaa Karikal Eesti meistrivõistluste punktide eest võitlesid, kasutasid Heikki Hõbemägi ja Martin Rump Käina rada uute kartide testimiseks. Testimine tõestas, et Bireli uued kardid on kiired ja Heikki sai sealjuures ka ennast üle pika aja taas Rotax Mastersis proovile panna.

Heikki otsus Hiiumaa Karika ühest etapist osa võtta tuli kõigest paar nädalat enne võistlust. Garaaži oli just saabunud uus Bireli CRY 30-RX S6 kart ja pärast Antti Rammolt DD2 mootori rentimist oligi masin sõiduvalmis.

Võistluseelse nädalavahetuse paar treeningpäeva ning kolmapäevane täispikk treeningpäev näitasid, et seitsmeaastane võistlupaus pole talle midagi ületamatut, et Heikki sõidab jätkuvalt väga kiirelt.

Kuna pikk võistluspaus oli olnud ka Karl Johann Rassil, jagati võistlus Heikki ja Karli vahel ära. Neljapäeval istus seega kardi rooli Karl, kes pidi võistlema reedesel EMV V etapil. Esimest korda DD2-ga sõitva Karli jaoks oli tegu hea ettevalmistava treeninguga KZ2 klassi Eesti meistrivõistluste kolmandaks etapiks Põltsamaal. Karl sai hoo kiirelt üles, võitis finaali ja tegi igati hea sõidu.

Laupäeval istus sama kardi rooli juba Heikki, võisteldes Rotax Mastersis. Kahepäevane paus andis natuke tunda ning nii kvalifikatsioonis kui ka eelfinaalis pidi Heikki leppima neljanda kohaga. Finaalis asus Heikki kohe rünnakule. Kolmanda ringi kolmandast kurvist väljudes proovis Heikki tema ees olnud Taisto Leerile tuulde võtta, kuid Leer pingutas kurvist väljudes natuke üle, lasi kardil kiirendusel külje ette ning talle väga lähedal olnud Heikki müksas Leeri nii õnnetult, et Heikki ise korraks rajalt välja lendas. Sellega kaotas ta neli sekundit ja langes viimaseks. Mihkel Vaksa püüdis Heikki järelejäänud ringidega kinni ja ka möödus temast, kuid teised olid juba liiga pikalt eest ära sõitnud.

„Kahepäevane paus, mil Karl sõitis, mõjus ootamatult rängalt. Hommikupoole ei õnnestunud õiget sõidutunnet kätte saada. Korraliku rütmi sain sisse alles finaali viimases kolmandikus," nentis Heikki, kes sõitis oma laupäevase parima aja, 37.146 sekundit, välja alles finaali viimasel ringil. Parimate ringiaegade võrdluses paiknes Heikki sellega mõne sajandikulise vahega täpselt Elvis Väinsaare ja Taisto Leeri vahele.

Ka Martin Rump testis uut karti

Kuigi Hiiumaa Karikal KZ2 klassi kardid ei osalenud, tuli Martin Rump võistlusjärgsel päeval Käinasse, et juba sissesõidetud rajal KZ2 karte testida. Pühapäeval sõitis ta oma vana kardiga ning esmaspäeval istus TARK Racingu 32 mm toruga CRY 32-S6 rooli, mida vedas edasi uus TM mootor.

Kogenud sõitjana ütles Martin kohe, et uus Bireli raam töötab vanast kõvasti paremini. Samuti töötas TM-i KZ10B vanema kardi BMB mootorist märgatavalt paremini. Päeva jooksul tegi meeskond eriti mootoriga kõvasti tööd ning pärastlõunaks sai Martin oma parimaks ajaks Käina kardirajal juba 35.08 sekundit. Põltsamaal KZ2 klassis läheb Martin rajale kindlasti uue raami ja uue KZ10B mootoriga.

Martini, Heikki ja Karli töö tulemusena on TARK Racingul nüüd kaks kiiret ja läbiproovitud Bireli karti, CRY 30-RX S6 ja CRY 32-S6 ning uus tipptasemel mootor KZ10B, mida soovijad rentida saavad.

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.