jtemplate.ru - free extensions for joomla

Karl Johann Rass 2014 EMV VIII Tabasalu

25. aprillil algas TARK Racingu sõitjate jaoks meie enda Tabasalu kardirajal selle aasta võistlushooaeg Eesti meistrivõistluste esimese etapiga. 

Kuigi veel kolmapäeval-neljapäeval ähvardas ilmaennustus jaheda ja vihmase ilmaga, kostitatas nädalavahetus kardisõpru siiski meeldivalt sooja ja isegi päikesepaistelise ilmaga.

TARK Racing oli kõige arvukamalt esindatud kõige kiiremas KZ2 Open klassis. Seal astusid võistlustulle juba eelmiselgi aastal samas klassis võistelnud Mario Vendla ja Karl Johann Rass. Neile lisandus ka aasta tagasi veel Rotax Junioris võistelnud Mattias Erik Rass, kelle jaoks oli EMV I etapi näol mõistagi tegemist ka tema esimese võistlusega KZ2 kardi roolis.

Kõige paremini läks pika võistlustekogemusega Mario Vendlal. Kvalifikatsioonis näitas ta küll alles neljandat aega, kuid juba eelfinaalis tõusis ta kindlalt teiseks. Finaalsõidus tegi Mario superstardi ja asus võistlust kohe juhtima. Eelfinaali esimese ringi kokkupõrke tagajärjel katkestanud Antti Rammo alustas finaali küll viimaselt kohalt, kuid selle tasakaalustamiseks olid tal teistest värskemad rehvid. Rammo asuski Mariole kiirelt lähenema. Mario suutis esikohta kaitsta kuni üheksanda ringini, mil Rammo end siiski esimeseks pressis. Et Rammot enam püüda ei õnnestunud, asus Mario oma teist kohta kindlustama. Artur Ploom püsis tal eriti sõidu viimastel ringidel lähedal, kuid Mario ühtegi viga ei teinud ning ületas ruudulipu sekundikümnendiku võrra Ploomist ees.

Väga kiiret sõitu näitas ka Karl Johann Rass, kes sõitis kvalifikatsioonis välja kindla teise aja. Eelfinaali stardis läks Karl suurepäraselt koha pealt minema ning tõusis juba enne esimest kurvi liidriks. Esimese ringi teises pooles müksasid konkurendid kergelt Karli karti, mistõttu ta väikese pirueti tegi. Rajale tagasi pääsemiseks kulus peaaegu minut, mis aga tähendas, et Karl jäi liidritest kahe ringiga maha ja pidi eelviimasena lõpetama. Finaalis tegi Karl veelgi parema stardi ning tõusis viiendalt kohalt kolmandaks, kuid siis pressisid Rammo ja Ploom end temast mööda. Koos kolmekesi möödusid nad hoogsalt stardis ette pääsenud Sander Tammest. Ülejäännud sõidu püsis Karl Ploomist ja tema ees olnud Vendlast 3-4 sekundi kaugusel ning ületas finišijoone kindlalt neljandana. Karl näitas finaalis väga head tempot, temast kiirema aja suutis välja sõita vaid sõidu võitnud Antti Rammo.

Mattias Erik Rassi jaoks kujunes KZ2 klassi kardiga võistlemine tema esimese etapi kohta igati edukaks. Kvalifikatsioonis näitas ta viiendat aega, jäädes kiireimale alla 0,8 sekundiga. Eelfinaalis võttis Mattias konkurentide esimese ringi pukslemisest maksimumi ning lõpetas kindlalt kolmandana. Finaalis pressisid taganttulijad end aga Mattiasest uuesti mööda ja leppida tuli taas viienda kohaga. Kuigi KZ2-ga sõit on füüsiliselt hästi raske, näitas Mattias ka sõitude viimastel ringidel stabiilselt häid ringiaegu.

Suurte lootustega läks hooaja avaetapile vastu Mini 60-s võistlev Andreas Lootus. Vabatreeningutel näitas ta pidevalt esikolmiku ringiaegu, kuid kvalifikatsiooniks valmistudes sai alt mindud rehvirõhuga ning tugeva konkurentsiga võistlusklassis jättis see Andrease alles 11. kohale. Eelfinaalis oli tagant alustades oluline hea start ning sellele Andreas ka panustas. Andreas oli juba oma positsiooni tunduvalt parandamas, kui tema ees olnud konkurendid omavahel kokku põrkasid ning andsid selle käigus löögi ka Andrease tagaratta pihta. Tagajärjeks katkine velg ja kõver võll. Kannatada saanud kardist hoolimata õnnestus Andreasel end lõpuks ikkagi kuuendaks tõsta.

Finaali stardis tõusis Andreas esimese hooga viiendaks, kuid langes siis kohe koha võrra tahapoole. Viiendal ringil õnnestus Andrease uuesti viiendaks tõusta, kuid siis eest ära sõita ei õnnestunud ning pidevalt oma positsiooni kattes ei jõudnud ta ka esinelikule järgi. Finišijoone ületas Andreas viiendana.

Üldkokkuvõttes, kui Mario teine koht välja jätta, tulemuste üle ülemäära õnnelik just olla ei saa. Oleme kindlasti enamaks võimelised. Kiirust iseenesest oli, seda näitasid eriti hästi Andrease kiired ringiajad vabatreeningutes. Järgmine kord peab selle kiiruse ka tulemuseks vormistama.

Eesti meistrivõistluste järgmine, II etapp toimub Rapla kardirajal 23. mail.

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.