jtemplate.ru - free extensions for joomla

Karl Johann Rass

Seekordne Euroopa päev polnud TARK Racingu KZ2 klassi sõitjate jaoks kaugeltki tavaline pidupäev. 9. mail toimus nimelt Riia lähistel 950-meetrisel SK333 kardirajal KZ2 klassi Balti meistrivõistluste esimene etapp.

KZ2 Balti meistrivõistlusi praeguses formaadis peetakse sel aastal esimest korda. Tegemist on kolmeetapilise sarjaga, mille iga etapp toimub ühes Balti riigis. Esimene etapp oli Lätis, teine etapp tuleb mai lõpus Leedus ning kolmas ja viimane etapp peetakse enne jaanipäeva Eestis Aravetel. Sarja eesmärgiks on koguda kokku kõigi kolme riigi KZ2 võistlejad ning pakkuda seeläbi kõige võimsamatel kuuekäigulistel võistluskartidel tõsist võidusõitu ning suurepärast vaatemängu.

Sarja esimene etapp selle poole pealt ka igati õnnestus. Korraga astus rajale 22 KZ2 klassi sõitjat, kusjuures eriti põnevaks tegi see finaalsõitude stardid, sest KZ2 kardid teevad ju paigaltstardi.

Meie värvides astusid võistlustulle vennad Karl Johann Rass ja Mattias Erik Rass. Kui Karl oli kohal juba reedesteks treeninguteks, siis Mattias ei saanud reedel Lätti sõita ning laupäeval otse võistlustulle sukeldudes jäi tal rajaga tutvumiseks aega väheks. 

Karl tegi reedese treeningpäeva jooksul läbi kiire arengu. Kui päeva alguses jäi ta teistest poolteist sekundit maha, siis päeva lõpuks oli ta juba kiireimatega peaaegu samas tempos. Kvalifikatsioonis sai Karl hea hoo üles ning kuigi väikeste sõiduvigade tõttu läks parimana kirja möödasõiduga ring, näitas ta siiski 46,799 sekundiga neljandat aega.

Stardid on Karli jaoks tugevad kohad. Eelfinaali stardis jäi tema ees olnud Antti Rammo küll korraks magama, kuid Karlil õnnestus temast suurema vaevata mööduda ja kiirelt teiseks tõusta. Tema ette jäänud Eriks Gasparovicsist Karlil siiski mööda sõita ei õnnestunud ning tagant lähenesid teised konkurendid. Sõidu esimeses pooles pressis end Karlist mööda Paulius Paskevicius ning lõpus leidis möödumisvõimaluse ka Kaspar Kallasmaa. Finišijoone ületas Karl seega neljandana.

Finaalis tegi Karl taas hea stardi, võideldes end koha võrra ettepoole kolmandaks. Taas jäi aga ees tempot dikteerima Eriks Gasparovics, ning taganttulijad, sealhulgas ka eelfinaali katkestanud Antti Rammo lükkasid Karli lõpuks kuuendaks.

Mattiase võistlus kulges õppimise tähe all. Hommikul soojendussõiduks esimest korda rajale astudes jäi Mattias kiirematest maha koguni 3,7 sekundiga. Kvalifikatsiooniks vähenes vahe juba 2,4 sekundini ning see andis eelfinaaliks 16. stardikoha. Eelfinaalis leidis Mattias veelgi tempot juurde ning tõusis 11., kusjuures sõidu parimale ajale tuli kaotust nüüd juba vaid 1,2 sekundit. Finaalis väsis Mattias natuke ära ning andis mõned kohad tagasi, lõpetades 14.

Tegemist oli igati eduka võistlusega. Suur osalejate arv tegi võistlemise huvitavamaks ja põnevamaks nii sõitjatele endile kui ka pealtvaatajatele. Karl ja Mattias polegi KZ2-ga varem nii suures stardirivis startinud, nii et tegu oli väärt kogemusega. KZ2 Balti meistrivõistluste II etapp toimub 30. mail Leedus Anykščių kardirajal.

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.