jtemplate.ru - free extensions for joomla

Christoffer Reintam

Augusti esimestel päevadel kogunes Eesti ja Baltikumi kardisõitjate koorekiht Käinasse, et järjekordselt Hiiumaa Cupil üksteiselt mõõtu võtta.

Juba 21. korda toimuva võistluse näol on traditsiooniliselt tegemist kardispordi Eesti Meistrivõistluste tähtsaima üritusega. Kolme päevaga selgitati välja EMV V ja VI etapi võitjad. TARK Racingu sõitjatest astus poodiumi kõrgeimale astmele Hiiumaal vaid meeskonna noorim sõitja Christoffer Reintam, kuid esikolmikusse mahtusid veel Jüri Vips, Ragnar Veerus, Valters Zviedris ning ka sarja Talendid Rajale võitja Andreas Lootus.

Christoffer Reintam jätkas Käinas oma pikka võitudelainet. Kõigest 7-aastane noor võidusõitja on klassi Cadet domineerinud alates eelmisest aastast. Christoffer tegi EMV V etapil puhta töö, võites nii kvalifikatsiooni, eelfinaali kui ka finaali. Laupäevane EMV VI etapp möödus keerulisemalt. Kvalifikatsiooni võitis Christoffer kindlalt, kuid eelfinaalis ta peale ebaõnnestunud starti teisest kohast rohkemat ei suutnud. Christoffer parandas oma vea finaalis, kus ta pressis end juba esimesel ringil kindlalt liidripositsioonile ning teistele võimalust enam ei andnud.

Rotax Junioris jäi Jüri Vipsil esikohast küll natuke puudu, kuid head sõidud tegi ta sellegipoolest. Reedeses kvalifikatsioonis jäi Jüri kiireimale ajale alla kõigest ühe tuhandikuga. Eelfinaali stardis läks tema kardi mootor täis ning Jüri oli sunnitud peale esimest ringi oma sõiduboksiteel lõpetama. Finaal oli seetõttu juba ette keeruline; alustada tuli ju viimaselt kohalt. Jüri sai aga teda ees ootava ülesandega suurepäraselt hakkama, tõustes juba kahe esimese ringiga seitsmendaks. Ülejäänud sõiduga möödus ta veel neljast konkurendist, ületades lõpuks finišijoone kolmandana.

Laupäevane EMV VI etapp möödus Jüri jaoks peaaegu samasugust rada pidi. Kvalifikatsioonis pidi ta leppima kolmanda kohaga. Taas ebaõnnestus eelfinaal, kus Jüri gaasipedaali rikke tõttu sõidu alguses muru niitmas käis ja rajale alles 11. naases. Järelejäänud ringidega võitles ta end aga tagasi viiendale kohale, säilitades sellega võimaluse finaalis hea tulemus välja sõita. Nii läkski. Finaalsõidus tegi Jüri väga hea stardi ja tõusis teiseks. Esikohta paraku püüda ei õnnestunud, mistõttu tuli leppida teise kohaga.

Samuti Rotax Junioris sõitnud Markus Jugala päris esikohtade eest võidelda ei suutnud. Reedel sõitis ta kvalifikatsioonis välja alles 14. aja. Eelfinaalis õnnestus mõnevõrra oma positsiooni parandada ja 12. tõusta. Finaalis leidis Markus päris hea hoo ja tõusis lõpuks juba kaheksandale kohale. Laupäev algas Markusele kvalifikatsiooni 13. kohaga. Eelfinaalis suutis ta end igasugustest jamadest eemal hoida ja kiiresti kaheksandaks tõusta. Mõned taganttulijad pressisid end aga Markusest mööda ja surusid meie mehe kümmendaks. Finaali hea tulemuse rikkus kokkupõrge Jan Markus Kõõraga, mille tõttu Markuse kart kannatada sai. Vigase masina tõi ta üle finišijoone 13.

Rotax Minimaxi tulemused kõige paremad polnud. Ragnar Veerus ei suutnud oma kohati suurepärast kiirust tulemuseks vorpida ning Valters Zviedrisel oli terve võistlusnädalavahetus raskusi kiireimate tempo leidmisega. Reedeses kvalifikatsioonis oli kiirem Ragnar, sõites välja teise aja; Valters pidi leppima viienda ajaga. Eelfinaal õnnestus seevastu paremini Valtersil, kes hoidis terve sõidu oma viiendat kohta. Ragnar langes stardirüsinas liidritest 20 sekundi kaugusele ning 8. kohale. Ühe koha võrra suutis ta oma positsiooni parandada, kuid enamaks oli vahe eesolijatega liiga suur. Finaalis tegi hea stardi Valters, tõustes kolmandaks. Head kohta ta käest enam ei andnud ning lõpetas sõidu kindlalt poodiumi alumisel astmel. Ragnar näitas seitsmendal kohal küll kiireid ringiaegu, kuid eesolijatest ta mitmetest katsetest hoolimata end mööda pressida ei suutnud.

Laupäev algas Ragnarile kvalifikatsiooni kolmanda ja Valtersile seitsmenda kohaga. Eelfinaalis hoidis Ragnar kindlalt oma kolmandat kohta, kus ta ka lõpetas. Ka Valtersi positsioon ei muutunud ja tema pidi taas leppima seitsmenda kohaga. Finaalis esines aga jällegi paremini Valters, kes tõusis seitsmendalt kohalt viiendaks. Ragnar tegi küll hea stardi, tõustes teiseks, kuid sattus seejärel taas rüselusse, mis ta viimaseks kukutas. Kahest konkurendist õnnestus küll mööduda ja seega ruudulipu alt seitsmendana läbi sõita.

Rotax Maxis sõitis TARK Racingu logo all Karl Johann Rass. Poodiumikohtade jagamisel ta Hiiumaal kaasa rääkida ei suutnud. EMV V etapi kvalifikatsioonis oli ta seitsmes ning sel positsioonil möödus ka eelfinaal. Finaalis õnnestus tal sõidu alguses kuuendaks tõusta, kuid sõiduvead langetasid ta lõpuks kaheksandaks. Laupäev möödus statsionaarselt seitsmendal kohal. Kvalifikatsioonis seitsmes ning seitsmes ka eelfinaalis ja finaalis. Finaalsõitudes käis põnev võitlus eelmise aasta meeskonnakaaslase Raiko Annaskiga, kuid Karl pidi mõlemal korral Raiko paremust tunnistama.

Klassis Micro 60 näitas kevadise sarja Talendid Rajale võitja Andreas Lootus oma alles teisel võistlusel kiiret arengut. Teistest natuke kehvemast mootorist hoolimata püsis Andreas konkurentide tempos. Reedel pidi ta leppima nii kvalifikatsioonis neljanda ja viimase kohaga. Eelfinaalis jäi ta teisest kohast aga kõigest ühe sekundi kaugusele. Laupäeval oli ta taas kvalifikatsioonis ja eelfinaalis neljas, kuid finaalsõidus õnnestus tal end kolmandaks pressida ja sellega poodiumile tõusta.

Järgmine võistlus toimub TARK Racingu teisel kodurajal, Tabasalus 15.-18. augustil.

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.