jtemplate.ru - free extensions for joomla

Jüri Vips #144

2013. a Eesti ja Balti meister Jüri Vips debüteerib 13-16 NOV USAs New Orleansis toimuval Rotaxi sarja kõige tähtsamal võistlusel ROTAX MAX CHALLENGE GRAND FINALS. Lisaks TARK Racingu sõitjale Jürile osalevad eestlastest veel Ralf Aron (Junior), Aavo Talvar ja Kairo Kivi (Senior) ning Mario Haugas (DD2).

Võistluse info:
Ametlik koduleht
Osavõtjate nimekiri
Ajakava

Hall of Fame - Varasemad võitjad
Varasemalt on Eestisse toodud tervelt kolm võitu, kõik Rotax Junior klassis: 2005 Kenneth Hildebrand, 2007 Kevin Korjus ja 2010 Martin Rump

ROTAX GRAND FINALS võistlus on internetis hästi jälgitav (ajavahe +8 tundi)

LIVE strem   LIVE timing   Race Monitor   NB! Rotax Junior #144 Jüri Vips

Vaatamata sellele, et Jüri on võistluse üks nooremaid osalejaid, on ta alustanud 72 võistleja hulgas väga korralikult.

Ranking_Qualifying_Practice_Junior

Jüri sõitis teises grupis välja 9. aja, kaotus 0,115 sek. Kahe grupi kokkuvõttes sai Jüri 13. aja, kvalifikatsioonivõidu sai esimeses grupis sõitnud kohalik poiss Kyle Kirkwood (Kyle on väga kiire sõitja, maailmakarikale sai ta aga peale nii, et Pan-America võistluse esimesena lõpetanud tiimikaaslane Ashely Rogero (kel pilet juba taskus) kutsuti tiimi poolt enne kaalumist ära, mistõttu finaali tagant alustanud ja supersõidu teinud Kyle tõusis teiseks ning kuna võitnud Guan Yu Zhou'l oli pilet juba olemas, siis ... siin see Kyle nüüd on! Eks spordis kehti tihti jesuiitlik põhimõte - eesmärk pühendab abinõu! *Täpsustuseks niipalju, et piletitel on erinev järjestus vastavalt Rotaxi üldjuhendile, Ashely võidu korral oleks koha saanud järgmine sõitja USA meistrivõistlustelt)

13. koht andis kolmanda koha A grupis. Seega stardib Jüri kõikidesse eelsõitudesse kolmandast reast seestpoolt, 7. kohalt, mis reeglina on päris hea positisioon.

EELSÕIDUD

NELJAPÄEV 14 NOV

16:15 Warm up. Koht 5. +0,165
Warm_Up_Junior_A_B
18:20 QUALIFYING HEAT A+B. Koht 1. Jüri võitis sõidu! Super!
Race_1_Qualifying_Heat_1_Junior_A_B
21:35 QUALIFYING HEAT A+C. Koht 5. +0,469
Jüri tegi taas suurepärase stardi ja tõusis liidriks. Eest ära on sellel rajal väga keeruline saada, kuna tagasirge on väga pikk ning kui sellele tulles tagumine tuules on, siis ei ole tema möödasõitu praktiliselt takistada võimalik. Jüri tegi targasti, et üle rapsima ei hakanud ning tuli kindalt finišisse. Ühtlasi tähendab 2 sõitu ja 5 miinuspunkti seda, et finaalidesse pääs on juba tagatud.

Race_9_Qualifying_Heat_3_Junior_A_C

Vt ka jooksvat eelsõitude punktitabelit (mitteametlik).

Reede 15 NOV

16:15 Warm up (märg rada). Koht 10. +1,089
Warm_Up_Junior_A_D
18:15 QUALIFYING HEAT A+D. Koht 2. +0,801
Jüri tegi taas väga hea stardi, tõusis kolmandaks, siis teiseks ja üritas korduvalt ka liidriks tõusta. Sõit toimus kuivaval rajal, kus ainult trajektroor oli kuivaks sõidetud, mistõttu kõrvale tulla oli keeruline. Viimasel ringil oli Jüri möödasõidule juba väga lähedal, kuid siis jäid 2 mahajääjat ette ning liider sai suure vahe sisse. Õnneks mingit suuremat jama ei tulnud ja Jüri sai kindlalt teisena lõpuni.
Race_17_Qualifying_Heat_5_Junior_A_D

22:00 SECOND CHANCE (Sõltumata viimase eelsõidu tulemusest on Jüri koha finaalsõitudesse juba taganud ega osale lohutussõidus)

Jüri on eelsõitude kokkuvõttes suurepärasel kolmandal kohal, vt Ranking_Qualifying_Heat_Junior

FINAALID

Laupäev 16 NOV

16:30 Warm up. Koht 2.
18:10 PREFINAL. Jüri teine!!! Ralf samuti väga heal positisioonil, seitsmes.
Halvad uudised tulevad New Orleansist - Jüri eelfinaali tulemus tühistati, põhjuseks lubatust suurem tagalaius. Tagalaiust mõõdeti traditsiooniliselt eelstardialasse sisenemisel ja siis oli kõik OK. Pärast kaalumist vaadati kart üle, kõik oli samuti korras ning kohtunik lubas Taavil (Jüri mehaanik Taavi Toobal) minna rattaid ja paaki maha võtma. Jüri isa, Jüri seenior, hea inimestetundja nagu ta on, ütles kohe kui Jüri tehnilise alasse siirdus, et "Nüüd üritatakse tehnilist viga leida". Ja nii kahjuks ka läks. Esmalt lasti karburaator maha võtta ning Taavi läks seda eemaasuvasse hoonesse näitama. Karburaator võeti algosadeks ja see oli korras. Koos karburaatori kokkupanekuga oli Taavi kardi juurest eemal vähemalt 5 min. Kui ta tagasi tuli, seis Energy (karditootja) riietes mees kardi juures, kes ütles, et nad soovivad nüüd tagalaiust mõõta. Selleks lasti Taavil kardi rattad
tagasi küsida ning alla keerata. Juurde tuli ka tehnilise kontrolli juht Paul Klaassen. Eelstardis kasutusel olev mõõduhark läks ka nüüd peale, kuigi mitte nii vabalt kui enne sõitu. Kohtunikud mõõtsid tagalaiust ketaste ja mõõdulindiga ning said mõõduks 1402mm, st 2 mm üle lubatud mõõdu. Eestikeelsetes reeglites on selge punktina kirjas, et tagalaiust mõõdetakse ainult eelstardis, kehtivates ingliskeelsetes aga mitte. Seega vaielda ega apelleerida mõtet ei olnud. Taavi pani enne sõitu tagalaiuseks 1395mm, kuidas see mõõt sai muutuda ja just suuremaks, on väga raske öelda. Tõsi, rada viskas kõvasti. Aga mingil põhjusel oli ainult Jüri see, kellel peale sõitu tagalaiust mõõdeti ning tehti seda alles siis, kui tehnilise alasse oli jäänud vaid Jüri kart. Vaatamata sellele, et rahvusvahelised reeglid ei keela tagalaiuse mõõtmist peale sõitu, kuulen mina isiklikult küll esimest korda et seda tehakse.
Tuleb tunnistada, et ei armasta Rotaxi inimesed eestlasi, kohe üldse ei armasta.
Prefinal_Junior
21:55 FINAL
Jüri tegi superstardi ja tõusis esimese ringi lõpuks viimaselt 34. kohalt viieteistkümnendaks, teise ringi lõpuks veel koha võrra, kuid siis paraku langes kokkupõrke tõttu 25-ks. Ring-ringilt tõustes jõudis Jüri lõpuks 15.kohale. Ralf lõpetas neljandana.
Final_Junior

ÕNNITLUSED AAVOLE TEISE KOHA PUHUL!
JA SIMAS VIIB LEETU DD2 TIITLI!

Kokkuvõttes olid NOLA Motopargis toimuvad võistlused küllalt närvilised ning kaod kõikides klassides päris suured. Näit DD2 finaalis jäid 3 kiiremat raja äärde juba avaringil, Junioris ja Senioris elimineeriti mitmete kiirete sõijate šansid juba eelfinaalis.

Kõige tähtsam on aga see, et Jüri sõit oli väga võimas! Kiire ja agressiivne nagu alati, aga kogemustega on lisandunud küpsust ja sõidutarkust, mille Jüri hästi ära realiseeris.

Heikki Hõbemägi

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.