jtemplate.ru - free extensions for joomla

Jüri Vips Tabasalus

17. ja 18. augustil jätkus Eesti kardisportlaste võistlushooaeg Tabasalu kardirajal Balti Karikavõistluste  viienda ja kuuenda etapiga. TARK Racingu värvides astus võistlustulle kuus sõitjat, kellest domineerivaima esitust näitas Jüri Vips.

Rotax Junior on aastaid olnud üks konkurentsitihedamaid võistlusklasse kogu Baltikumis. Nii oli ka Tabasalus Junioris korraga rajal 14 sõitjat. Jüri Vips näitas terve võistlusnädalavahetuse domineerivat hoogu. Reede õhtul sõitis ta kvalifikatsioonis välja küll teise aja, kuid laupäevases eelfinaalis tõusis ta kohe esimeseks ja lõpetas sõidu 3,6 sekundilise eduga teise koha ees. Finaalsõit oli veelgi ühekülgsem – Jüri ületas finišijoone 14 sekundit enne teisi.

Sama valemi järgi tundus minevat ka pühapäevane BKV VI etapp. Kvalifikatsiooni esikohale järgnes taas enam kui kolme sekundilise edumaaga võit eelfinaalis. Finaali esimesel ringil tabas aga tragöödia, kui Jüri end pärast suurt kokkupõrget katkise kardiga murult leidis. Suure kokkupõrke tõttu sõit katkestati ning Jüri kart õnnestus taas sõidukõlblikuks muuta, kuid rajale teda enam ei lastud.

Ka Markus Jugala näitas Rotax Junioris head minekut. Reedel oli ta kvalifikatsioonis väga hea ajaga neljas. Finaalsõitudes pressisid aga konkurendid end Markusest ette, langetades ta eelfinaalis seitsmendaks. Ka finaalis kvalifikatsiooni tulemust korrata ei õnnestunud, kui heast stardist hoolimata pidi Markus üheksanda kohaga leppima. Pühapäeval oli Markus ajasõidus üheksas. Eelfinaalis langes ta stardis 12., kuid tõusis seejärel taas üheksandaks. Finaalis õnnestus veel koha võrra tõusta ja ruudulipu alt kaheksandana läbi sõita. Pühapäevasel BKV VI etapist võttis osa ka Oliver Henrik Kiisa, kes aga väga hea hoogu ei leidnud. Kvalifikatsioonis oli ta rohkem kui pooleteise sekundilise kaotusega liidrile 14. Finaalsõitudeks tempo natuke paranes, tänu millele tõusis ta eelfinaalis 11. ja seejärel finaalis veel kahe koha võrra üheksandaks.

Rotax Minimaxis võitlesid nii Ragnar Veerus kui ka Valters Zviedris poodiumikohtade nimel, kuid esimeseks kummalgi neist tõusta ei õnnestunud. BKV V etapi kvalifikatsioonis alistas Valters kõik konkurendid. Eelfinaali esimeste ringidega langes ta kolmandaks, kus ta ka ülejäänud sõidu veetis. Finaalis võttis ta ühe koha tagasi ja lõpetas teisena. Ragnaril läks sõit katsumusrikkamalt. Ebaõnnestunud kvalifikatsioonis näitas ta alles kuuendat aega, kuid tõusis eelfinaalis viiendaks. Finaalis tõusis ta veel koha võrra ja lõpetas neljandana.

BKV VI etappi alustas paremini Ragnar, kes jäi ülitihedas kvalifikatsioonis 0,071 sekundilise kaotusega liidrile neljandaks. Valters jäi esimestest natuke maha, sõites välja kaheksanda aja. Ka eelfinaalis oli edukam Ragnar, kes püsis enamuse sõidust küll neljandal kohal, kuid möödus viimasel ringil Karl Leesmaast, ületades finišijoone kolmandana. Valtersil läks eelfinaalis start aia taha. Pärast viimaseks langemist suutis ta end aga taas kaheksandaks võidelda. Finaalsõit oli aga dramaatiline. Ragnar võitles üle poole sõidust nelja konkurendiga teise koha nimel, kuni nad lõpuks kõik 11. ringil koos kokku põrkasid ja sellega taganttulijatele võimaluse andsid. Seda kasutaski ära Valters, kes ühe ringiga kaheksandalt kolmandaks tõusis ja kättevõideldud poodiumikohta enam ei loovutanud. Ragnar pidi samas leppima alles üheksanda kohaga.

Mattias Erik Rass Tabasalus

Mattias Erik Rass ja Andreas Lootus võistlesid Mini 60-s. Kiirust oli mõlemal, kuid natuke paremat minekut näitas Mattias, kes sõitis välja ka mitu kiireimat ringi. Reedel oli Mattias kvalifikatsioonis koguni 0,4 sekundilise eduga kindlalt esimene. Eelfinaalis juhtis ta küll enamuse sõidust, kuid lasi viimasel ringil konkurendil siiski mööduda ja pidi teise kohaga leppima. Finaalis oli ta esimeste ringide järel teisel kohal, kuni langes pärast kokkupõrget viimaseks. Ka alles oma esimesel hooajal oleval Andreasel ei õnnestunud eelfinaalis kiirust tulemuseks vormistada, kui ta ei leidnud teed konkurentidest mööda ja pidi finišijoone neljandana ületama. Finaalis ta otseselt kohta parandada ei suutnud, kuid Mattiase õnnetus tõstis Andrease poodiumi viimasele astmele.

Pühapäevases kvalifikatsioonis panid Mattias ja Andreas Mini 60 esimese stardirea kindlalt kinni, kusjuures neid jäi lahutama kõigest üks tuhandik. Mattias realiseeris hea kvalifikatsioonikoha, võites ka eelfinaali, samas kui Andreasel läks soojendusringil mootor täis, mistõttu jäi ta teistest pikalt maha. Finaalis juhtis Mattias pikalt sõitu, kuid viimasel ringil pressis Kasparas Vaskelis end temast ette. Mattias tahtis viimases hädas taas liidripositsiooni tagasi võita, kuid sõitis pärast riskantset möödasõidukatset rajalt välja ja katkestas. Andreas pääses pärast pikalt neljandal kohal sõitmist tänu meeskonnakaaslase ebaõnnele taas poodiumi alumisele astmele.

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.