jtemplate.ru - free extensions for joomla

Martin Rump Hiiumaal 2011

Kuumad ja päikesepaistelised ilmad, kardid, võidusõitjad, ööklubi Carriba... Need olid vaid osa tänavusest Hiiumaa Karikast, Eesti suurimast kardivõistlusest, mis jäi meelde põnevate duellidega ja lõunaeuroopalikult kuuma kardiilmaga.

Hiiumaa Karikas algas juba teisipäeval, kui esimesed huvilised rajale saabusid. Treeningud jätkusid ka kolmapäeval. Õhtul kogunes kardirahvas ööklubisse Carriba, et avada koos Käina kardiraja haldaja Heikki Hõbemägi ja kenade tantsutüdrukutega ees ootav Eesti meistrivõistluste topeltetapp.

Neljapäev jätkus treeningsõitude rütmis. Prooviti erinevaid seadeid ning püüti leida parimat seadet võistlusteks. Kuuma ilma ja paljude sõitjate tõttu paranes raja pidamine iga mööduva sõiduga ning samas rütmis paranesid ka ringiajad. Selliseid sõidutingumusi mujal Eestis naljalt ei kohta, need on levinud pigem Itaalias ja Hispaanias. Ektreemsetest tingimustest hoolimata kujunesid eesootavad võistluspäevad pingelisteks ja võitlusrohketeks.

Reedel algas Eesti meistrivõistluste V etapp, mis tõi endaga kaasa esimesed rajarekordid: Rotax Maxi uue rajarekordi omanikuks sai 36,831 sekundilise ringiga Aavo Talvar, Mastersis tegi uue rekordi 36,857 sekundiga Priit Sei ning Mini60-s parandas rajarekordit Ira Sidarkova, kes läbis ringi 41,420 sekundiga.

Veel enne võistluspinge langust tuli laupäeva hommikul uuesti rajale sõita, seekord Eesti meistrivõistluste VI etapil. Võistlused olid põnevad ning poodiumikohtade pärast käis igas võistlusklassis tuline võitlus. Oma eelmise päeva rajarekordist ei piisanud Rotax Maxis sõitvale Aavo Talvarile, kes läbis Käina kardiraja veel 0,161 sekundi võrra kiiremini, saades seega parimaks ringiajaks 36,670 sekundit!

Hiiumaa Karikal võistles kokku 64 kardisõitjat peamiselt viies võistlusklassis. Kõige arvukamalt, 17 sõitjaga, olid esindatud Rotax Junior ja Mini60. Mõlemad klassid pakkusid väga pingelisi sõite, kus kõikide kohtade pärast käis lõputu võitlus. Eriliselt põnevaks kiskus aga Mini60-s, kus lisaks tavapärastele sõitjatele olid Hiiumaale sõitma tulnud ka külalised Soomest ja Venemaalt, kes valmistasid oma ilusa ja kiire sõiduga paljudele tõsist peavalu.

Nagu tavaliselt, on Hiiumaa Karikas ikka eriline olnud ning sama kehtib ka 2014. aasta võistluse kohta. Terve nädal suurepärastes võidusõidutingimustes kardisõitu jäi meelde kõigile!

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.