jtemplate.ru - free extensions for joomla

Andreas Lootus

Juulikuu viimasel nädalavahetusel võistlesid Eesti parimad kardisportlased koduse hooaja tippsündmusel - Hiiumaa karikal.

Tegu on juba traditsioonilise võistlusega Käina kardirajal, kus kahel järjestikusel päeval võisteldi kahel kardispordi Eesti meistrivõistluste etapil. Seekord olid kavas EMV V ja VI etapid. Peale Hiiumaad ootab ees veel vaid kaks võistlust, nii et head tulemused Käinast olid kõigi jaoks äärmiselt olulised.

TARK Racingu sõitjad treeningutel kiireimaid aegu ei näidanud, kuid nagu öeldakse: raske treeningul, kerge lahingus. Karl Johann Rass oli reedeses KZ2 klassi finaalides kindlalt teine, Mario Vendla tema järel kolmas. Mini 60-s sõitev Andreas Lootus jäi reedel küll poodiumilt välja, kuid võitles end laupäeval finaali viimases kurvis teiseks.

KZ2 kvalifikatsioonis olid kiireimad mõlemad Bireli kardiga sõitjad - Karl ja Mario. Kusjuures mõlemad sõitsid välja täpselt sama aja - 35,574 sekundit. Paremuselt teine aeg oli Mariol aga 12 tuhandiku võrra parem ning nii läks ka kvalifikatsioonivõit tema nimele. Sellega parandati ka olemasolevat kvalifikatsiooni rajarekordit, mis on nüüd korraga kahe TARK Racingu sõitja käes. Eelfinaali stardist pääses turvaliselt minema esikohalt startinud Mario, samas kui Karl takerdus ja neljandaks langes. Karl asus aga kiiresti teistel vaikselt eest libisevat Mariot ja tema taga möödasõitu otsivat Antti Rammot jälitama. Üheksandal ringil läkski Rammo möödumiskatsele ja tõusis esimeseks, tekkinud võimaluse kasutas ära ka Karl, kes järgmises kurvis samuti Mariost möödus ja niimoodi teiseks tõusis. Esikolmik püsis sõidu lõpuni koos, kuid mõne kümnendiku suurused vahed olid piisavad, et äkilisi positsioonivahetusi enam ei tuleks. Eelfinaalis sõitis Karl välja ka uue Käina rajarekordi, 35,412 sekundit. 

Finaalis tegi väga Karl oma eelfinaali halva stardi tasa ja alustas sõitu kiirelt, ehkki päris liidriks tõusta ei õnnestunud. Antti ja Karl asusidki teistel eest libisema, teine võitluspaar tekkis kolmanda koha nimel, kus Ralf Aron mõõdukalt kauguselt Mariot jälgis. Kuigi Rammo sõitu juhtis, püsis Karl tal väga hästi järel ning üritas korduvalt ka möödasõitu. See õnnestus lõpuks 16. ringil, kui Karl ennast mitme kurvi jooksul suurepärasesse positsiooni asetas ja lõpuks liidriks tõusis. Eest ära sõita aga ei õnnestunud ning viis ringi hiljem oli Antti kord Karlist mööduda, kui ta esimeses kurvis suure hooga sisekurvi sukeldus. Karl asus küll taas möödumiseks oma kohta otsima, kuid enne langes ruudulipp ning Karl sõitis selle alt läbi teisena, kõigest 0,188 sekundit liidrist maas. Mario oli kindlalt kolmas.

KZ2 võistlused olid sellega läbi, nendel oli Hiiumaal kavas üks etapp.

Mini 60-s astus taas võistlustulle Andreas Lootus, kes oma selle hooaja juba headele tulemustele lisa asus otsima. Treeningpäevad möödusid üle kivide ja kändude, väga head kiirust ta ei leidnudki. Võistluseks võttis Andreas ennast aga kokku ning alustas reedest EMV V etappi kvalifikatsiooni viienda ajaga. Eelfinaal läks aga paraku aia taha, kui ta esimeses kurvis Alexander Vilaeviga kokku põrkas ja viimaseks langes. Andreas näitas aga head võitlusvaimu, tõustes sõidu lõpuks kuuendaks. Ka finaali start ei õnnestunud kõige paremini, kuid suuremat kaotust seal ei tekkinud. Andreas asus vaikselt positsiooni parandama, kuid selleks hetkeks, kui ta enda ees olnud Robin Särjest ja Alexander Vilaevist mööda sai, oli esikolmik juba nii kaugel, et neid püüda ei õnnestunud. Andreas pidi leppima neljanda kohaga.

Laupäevast EMV VI etappi alustas Andreas juba paljulubavamalt. Kvalifikatsioonis näitas ta neljandat aega. Eelfinaali stardis toimus aga taas väike rüselus ning Andreas kaotas paar kohta, langedes korraks seitsmendaks. Seejärel läks kõik ülesmäge. Seitsmendalt kohalt tõusis Andreas eelfinaali lõpuks viiendaks. Finaalis parandas ta oma eelmiste startide ebalused ja eksimused, tõustes seekord kolmandaks. Tema ette jäi Karl-Markus Sei, kellest Andreas ka 8. ringil möödus. Paraku võttis Sei paar ringi hiljem oma positsiooni kohe tagasi. Andreas aga alla ei andnud ning möödus lõpuks Seist viimase ringi viimases kurvis, tõustes seeläbi teiseks ja lõpetades oma nädalavahetuse ilusa tulemusega.

Eesti meistrivõistluste järgmine etapp toimub juba 8. augustil ja seekord natuke lõuna pool, Põltsamaal, Kuningamäe kardirajal. 

 


    

© TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.