jtemplate.ru - free extensions for joomla

Georg vihmamärjal Aravete kardirajal (foto: Tõnis Krikk)

Georg Marten Tintse näitas juba teist etappi järjest märjal rajal suurepäraseid sõiduoskusi ning naases ka Eesti meistrivõistluste kolmandalt etapilt 2. kohaga.

Kardispordi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp toimus Aravetel, kus muutlikud ilmaolud on vähemalt võistluste raames kujunemas juba peaaegu et traditsiooniliseks. Ka sel korral ähvardasid vihmapilved juba varakult võistluse vürtsikamaks muuta. Vihmaoht realiseerus aga alles reede õhtul viimasteks treeninguteks, muutudes võistluspäeva edenedes üha tugevamaks ja tugevamaks.

Meeskonna telgis käib vilgas töö õigete seadete leidmiseks (foto: Tõnis Krikk)

Märjal rajal üllatasid mitmed meie sõitjad positiivselt. Kõige paremini sai aga hakkama Georg Marten Tintse, kes tundis end sarnaselt eelmisele etapile vihmamärjal rajal sõites vägagi koduselt. Seekord startisid koos X30 Junior ja X30 Senior. Kvalifikatsioonis oli Georg üldarvestuses viies, Juniorite arvestuses kolmas. Eelfinaali stardis möödus Georg koheselt Jakob Mattias Ojast, tõustes Juniorite arvestuses teiseks, kus ta ka finišeeris. Georg ei andnud midagi ära ka finaali stardis ning naases esimeselt ringil taas kindlalt teisena. Taas ei õnnestunud liidrit püüda, kuid samas ei tekkinud kellelgi ka võimalust tema teist kohta ohustada. Georgi lõpptulemuseks kahest finaalsõidust kaks teist kohta.

Georg lõpetas võistluse II kohal (foto: Tõnis Krikk)

Andreas vihmas hoogu ei leidnu (foto: Tõnis Krikk)

X30 Junioris sõitis ka Andreas Lootus, kes näitas nii neljapäevastel kui reedestel vabatreeningutel paljulubavaid aegu. Märg rada Andreasele aga väga ei sobinud ning ta pidi mõlemas finaalsõidus kõigest viienda kohaga leppima.

KZ2-s võistlev Mattias Erik Rass näitas valusatest roietest hoolimata südikat võidusõitu. Kvalifikatsioonis ja eelfinaalis pidi ta paraku leppima viimase kohaga. Tibusid loetakse aga teatavasti alles finaalsõidus ning seal pani Mattias end juba stardis maksma, tõustes esimese kurviga neljandaks. Kuigi poodiumikohtade eest võitlemiseks jäi tempost veel natuke puudu, sõitis Mattias oma jälitajatel kindlalt eest ära ning lõpetas võistluspäeva tugevalt positiivse noodiga.

Mattias tõusis finaalis neljandaks (foto: Tõnis Krikk)

Mini ja Micro klasside tulemused meie sõitjate jaoks seekord positiivsed polnud. Minis sõitev Artur Kaal tundis end vihmas tegelikult päris hästi ja muutus pidevalt kiiremaks. Kvalifikatsioonis oli ta 11. Eelfinaali start ebaõnnestus ja Arturil tuli viimaselt kohalt ettepoole tõusma asuda. Ruudulipu alt sõitis ta läbi 14., kuigi ringiajad oleksid võimaldanud ka kohta esikümnes. Finaali start õnnestus Arturil suurepäraselt, esimesed kolm kurvi õnnestus tal edukalt läbida, kuid kolmandast kurvist välja sõites oli üks konkurent risti tee peal ees ning kokkupõrke tagajärjel jäi mõlemi sõit esimesel ringil pooleli.

Artur finaalis kahjuks katkestas (foto: Tõnis Krikk)

Carmenil ebaõnnestusid mõlema finaali stardid (foto: Tõnis Krikk)

Laura ei suutnud peale ebaõnnestunud starti 10. kohast rohkemat (foto: Tõnis Krikk)

Micro klassides sõitvate Carmen Kraavi ja Laura Kaalu võistlus algas igati eduka kvalifikatsiooniga. Carmen näitas neljandat aega, Laura oli kuues. Sealt edasi kippus asi aga allamäge minema. Eelfinaali esimese kurvis tegi Carmen pirueti ning tema taha takerdus ka Laura. Laura sai natuke paremini minema ja suutis endale üheksanda koha kindlustada, samas kui Carmen pidi leppima alles 11. kohaga. Mõlemil kiirust oli ning finaali mindi oma positsiooni parandama. Aga kui ei tule, siis ei tule. Ka finaalsõidu start ebaõnnestus. Laura langes esimesel ringil viimaskes, kuid suutis siis taas üheksandaks tõusta, kui teise ringi alguses konkurendid, sealhulgas ka Carmen rüselustes aega kaotasid. Lõpuks jõudis Carmen küll Laurale taas järele, kuid tandemina lõpetati alles 10. ja 11. kohal.

Kokkuvõtvalt peab tõdema, et Georg ja Mattias tõid kastanid tulest välja, samas kui Andreas, Artur, Carmen ja Laura selle võistluse pigem unustavad ja keskenduvad järgmisele võistlusele Raplas. 

Eesti meistrivõistluste neljas etapp toimub 9. juulil Rapla kardirajal.

Siim Lassmann

 


    

© TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.