jtemplate.ru - free extensions for joomla

Georgi ja Andrease kaksikvõit Käinas (foto: Tõnis Krikk)

22. ja 23. juulil murti Eesti kardispordi 2016. aasta võistlushooaja selgroog ning peale kahte järjestikust etappi on selle hooaja jõujooned välja kujunemas.

Hiiumaal Käina kardirajal toimuv EMV topeltetapp paneb iga aasta sõitjad eriliselt proovile. Tavalise võistlusnädalavahetuse asemel tuleb kahe päeva jooksul pidada maha kaks EMV etappi ning Hiiumaal ebaõnnestumine läheb just hooaja üldarvestust silmas pidades kalliks maksma. Lisaks toob Hiiumaa etapp tihtipeale rajale ka uusi sõitjaid. Seekord oli seda eriti selgelt näha KZ2-s, kus oma selle hooaja esimese võistluse tegi kaasa ka meie ridades sõitev Karl Johann Rass.

Kõige edukamalt möödus nädalavahetus aga meie X30 Junior sõitjatele. X30-s käis äärmiselt tihe võistlus ning esimesed viis olid kõik võimelised võidu nimelt võitlema. Reedene EMV V etapp algas eriti hästi Georg Marten Tintse jaoks, kes jäi kvalifikatsioonis liidrile alla 0,1 sekundit ning oli sellega kindlalt teine. Eelfinaalis start Georgil kõige paremini ei läinud ning ta langes korraks kolmandaks, kuid tõusis juba teisel ringil taas teiseks ja asus liidrit halastamatult kinni püüdma. Georgi poolt välja sõidetud kiireimast ringiajast hoolimata olid liidrid väga võrdsed ning Georgil õnnestus alguses eest ära lipsanud Siim Leedmaa kinni püüda alles viimastel ringidel ning möödasõidukatseteks ei jätkunud lihtsalt aega. Finaalis Georg Leedmaad enam eest ei lasknud ning kõrgeimate kohtade nimel algas tuline võitlus. Sõidu keskel langes Georg korraks isegi neljandaks, kuid ei lasknud end sellest häirida ja taastas seejärel oma liidripositsiooni.

Georg ja Andreas (foto: Tõnis Krikk)

Meie poisid püüavad konkurente (foto: Tõnis Krikk)

Liiga optimistlik möödasõit esimeses kurvis (foto: Tõnis Krikk)

Andreasel õnnestusid EMV VI etapi stardid paremini (foto: Tõnis Krikk)

Andreas Lootuse reedene võistlus algas keerulisemalt. Kvalifikatsiooni pidi ta juba esimestel ringidel tehnilise rikke tõttu katkestama ja see mõjutas ka edasist võistlust. Eelfinaalis tõusis Andreas viiendaks säilitades niimoodi lootuse finaalis kõrgete kohtade nimel kaasa rääkimiseks. Ka finaalis esimese poole hoidis Andreas oma viiendat kohta ning ei leidnud esialgu möödumisvõimalusi. Viimastel ringidel sai Andreas aga kindluse kätte ning tõusis teiseks.

EMV viiendal etapil finišeerisid TARK Racingu sõitjad Georg ja Andreas seega esimese ja teisena. Suurepärane tulemus, kusjuures Georgi jaoks oli tegemist tema Eesti meistrivõistluste esimese etapivõiduga!

Laupäevane EMV VI etapp nii edukalt ei alanud. Kvalifikatsioonis oli Georg viies ning Andreas kuues. Tähelepanu väärib aga esiviisiku 0,1 sekundi sisse mahtunud ringiaeg. Eelfinaali stardis ei tahtnud Georg sarnaselt eelmisele etapile enam liidritest maha jääda ning läks hammustama veidi liiga suurt tükki, kaotades seetõttu aega. Enamuse võistlusest läbitigi Georgi juhtimisel viiendal ja kuuendal kohal. Võistluse viimastel ringidel pressis Georg ennast aga neljandal kohal X30 Senioriga sõitnud Gregor Jeetsist mööda ja tõusis neljandaks, Andreas oli kuues. Finaali esimestel ringidel asus Georg positsiooni parandamise nimel agressiivselt võitlema X30 Senioriga sõitva Robin Vaksaga. Kumbki ei tahtnud aga alla anda ning mõlemad kaotasid päris palju; Georg langes koguni kuuendaks. Andreas oli samal ajal aga juba kolmandaks tõusnud ning jälitas tihedalt tema ees sõitvat Jakob Mattias oja. Georgil ei jäänud muud üle kui anda endast 110% protsenti ning asuda uuesti ettepoole rühkima. Üksteise võidu kiiremaid ringe sõites jõudis Georg 13. ringil järele kolmandal kohal sõitnud Andreasele. Üheskoos mööduti ees olnud Jakob Mattias Ojast ning mõlemad sõitjad olidki poodiumil. Tasapisi läheneti liidrile, kuid Georg nägi samal ajal ka võimalust Andreasest möödumiseks ning tõusiski 17. ringil teiseks, lükates Andrease kolmandaks. Kuigi ülejäänud ringidega jõuti tandemina sõites liidrist 1 sekundi kaugusele, pidid Georg ja Andreas seekord leppima siiski teise ja kolmanda kohaga.

Kaks etappi enne hooaja lõppu hoiavad Georg ja Andreas hetkel üldarvestuses 173 ja 159 punktiga teist ja kolmandat kohta. Omavahel lahutab neid 14 punkti, kuid Andreas peab tähelepanelikult jälgima ka neljandal kohal paiknevat Jakob Mattias Oja, kes jääb temast maha kõigest nelja punktiga. Esikoht hakkab paraku aga käest libisema, Georg on hetkel maas 54 silmaga.

Jätkuvalt kõige kiirema KZ2 klassi võistlejaterivi täienes Hiiumaal märgatavalt. Kui eelmisel Rapla etapil osales seal vaid kolm sõitjat, siis Hiiumaal tuli rajale juba 11 sõitjat. Lisaks Mattias Erik Rassile astus meie värvides rajale ka tema vanem vend Karl Erik Rass, kelle jaoks oli tegu selle hooaja avavõistlusega. Kuigi võistlusele eelnevad treeningud möödusid Karli jaoks raskelt, suutis ta end võistlusteks taas vormi ajada ning alustas avapäeva kvalifikatsiooni neljanda ajaga, Mattias pidi samas leppima 8. kohaga. Eelfinaalis tegi Karl suurepärase stardi, möödudes koheselt kõigist eesolijatest ja tõustes liidriks. Viiendal ringil pressis Sten Dorian Piirimägi end küll mööda, kuid Karl hoidis seejärel kindlalt teist kohta. Kuni teda kaks ringi enne lõppu tabanud tehnilised probleemid langetasid Karl seitsmendaks, täpselt Mattiase ette. Finaal esimene pool möödus Karlil ja Mattiasel suuremalt jaolt üheskoos. Alguses oli ees Mattias, seejärel tõusis ettepoole Karl. Üheskoos tõusti neljandaks ja viiendaks, kuid Mattiase väike eksimus viimastel ringidel võimaldas Kaspar Korjusel temast mööduda ja tema pidi leppima kuuenda kohaga, samas kui Karl jäi esimesena poodiumilt välja.

Karl haaras reedeses eelfinaalis stardis esikoha (foto: Tõnis Krikk)

Mattias pääses kokkupõrkest suurema kaotuseta (foto: Tõnis Krikk)

Karl ja Mattias asuvad üheskoos konkurente püüdma (foto: Tõnis Krikk)

Ka laupäevane EMV VI etapp algas Karli jaoks kvalifikatsiooni neljanda ajaga, Mattias oli seekord kaheksas. Ebaõnnestunud esimesed ringid võtsid aga lootuse kõrgete kohtade eest võitlemiseks ning Karl pidi eelfinaalis leppima seitsmenda kohaga, Mattias oli üheksas. Finaalsõidus õnnestus mõnevõrra positsioone parandada. Karl tõusis tasapisi viiendaks ning ka Mattias parandas kahe koha võrra positsiooni, lõpetades seitsmendana.

Hooaja esimese poole vahele jätnud Karl üldarvestuses kõrge positsiooni pärast enam võidelda ei suuda. Mattias paikneb 129 punktiga hetkel viiendal kohal, kuid vahed on üsna väikesed ning Mattiasele võib ohtlikuks saada temast kümne punkti kaugusel olev Hannes Tammpere. Kuna KZ2 klassis Eesti meistrivõistluste raames Põltsamaal arvesse ei lähe, ongi alles jäänud üks etapp ning Mattiasel tuleb seal oma positsiooni säilitamiseks teenida Tammperest vähemalt seitse punkti rohkem. Keeruline, kuid kindlasti mitte võimatu.

Klassis Mini sõitev Artur Kaal alustas reedest võistluspäeva kvalifikatsiooni 12. ajaga. Eelfinaalis tõusis ta koha võrra 11., kuid langes finaalis taas 12. Laupäev algas küll mõnevõrra paremini. Kvalifikatsiooni 13. koha vahetas Artur eelfinaalis 10. vastu. Finaalis jätkas Artur sõidu esimest poolt kümnendal kohal, kuid siis sõideti talle tagant sisse ning Artur pidi võistluse rajalt väljasõidu tõttu katkestama.

Artur esimeses kurvis (foto: Tõnis Krikk)

Viimases finaalsõidus Artur paraku katkestas (foto: Tõnis Krikk)

Artur jagab hooaja üldkokkuvõttes hetkel 12. kohta Jaan Järveveeruga. Ka Arturi ümbruses on vahed väikesed ning viimaste etappide stabiilselt edukad sõidud võivad teda mõne positsiooni võrra kõrgemale tõsta.

Micros näitasid nii Carmen Kraav kui ka Laura Kaal häid ringiaegu, kuid just Carmenil ei õnnestunud neid tulemuseks vormistada. EMV V etapi kvalifikatsioonis oli Carmen neljas, üheksa-aastane Laura näitas aga kaheksandat ringiaega. Eefinaalis kaotas Carmen ühe koha, Laura samas võitis ühe koha ning tüdrukud lõpetasid viienda ja seitsmendana. Ka finaalis ei suutnud Carmen oma kohta enam parandada, vaid langes stardis seitsmendaks. Sõidu viimases kolmandikus kaotas Carmen võitluste tagajärjel veel kolm kohta ning pidi ruudulipu alt läbi sõitma alles kümnendana. Laura seevastu säilitas pea terve sõidu vältel oma stardis paika loksunud kaheksanda koha, hoides tagantpoolt tulijaid kindlalt seljataga.

Stardiootel tüdrukud (foto: Tõnis Krikk)

Carmenil kiirust tegelikult jagus (foto: Tõnis Krikk)

Laura hoidis suurepäraselt konkurente seljataga (foto: Tõnis Krikk)

Laupäevane EMV VI etapp algas Carmeni jaoks lausa suurepäraselt, kui ta näitas kvalifikatsioonis teist aega. Ka Laura parandas tulemust, saades seekord kuuenda koha. Võistlussõit jäi aga taas Carmeni Achilleuse kannaks. Esimestel ringidel langes Carmen neljandaks, kuid sõiduvigade tõttu jõudsid taganttulijad talle järele. Viimastel ringidel langes Carmen positsiooni kaitstes kõigepealt kuuendaks, seejärel seitsmendaks ning viimasel ringil möödus temast ka Laura. Ka finaalsõit Carmeni jaoks asju paremaks ei teinud. Ta takerdus võitlusse üheksanda koha nimel, kuid pidi lõpuks siiski Oskar Männametsa paremust tunnistama. Laura seevastu sõitis taas terve sõidu suuremaid vigu tegemata seitsmendal kohal.

Kuigi Carmenil oli iseenesest kiirust poodiumikohtade eest võitlemiseks, ei suutnud ta seda võidusõitu tuua ning pidevad sõiduvead langetasid ta lõpuks koguni kümnendaks. Laura tegi samal ajal aga oma senise võistluskarjääri parimad sõidud, vältides sõiduvigu ning hoides kindlalt ja vankumatult oma positsiooni.

Hooaja üldarvestuses langes Carmen Hiiumaa võistlustega hetkel seitsmendaks. Tagantpoolt teda keegi otseselt ei ohusta, nii saab julgemalt ettepoole vaadata. Head tulemused EMV viimasel kahel etapil võivad Carmeni taas esikuuikusse tõsta. Laura tegi Hiiumaal aga oma senised parimad võistlused ning tõusis kahe etapiga tema ees olevatele Laura Pomerantsile ja Ivan Kominile väga lähedale. Nüüd on vaja kiiret sõitu jätkata, et neist järgnevate etappidega mööduda ning oma praegust 10. positsiooni mõne koha võrra parandada.

Üheskoos võistlustele vastu minnes (foto: Tõnis Krikk)

Eesti meistrivõistluste selle hooaja eelviimane, VII etapp toimub 13. augustil Põltsamaal Kuningamäe kardirajal.

Siim Lassmann

 


    

© TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.