jtemplate.ru - free extensions for joomla

Heas tujus Georg

Möödunud nädalal väisasid Georg Marten Tintse ja Carmen Kraav esmakordselt Soome X30 Challenge võistlust. Tegemist oli Soome karikavõistluste viimase etapiga, mis toimus Alahärmas Mika Salo ringrajal. Kuigi mõlemad sõitjad sattusid Alahärmasse elus esimest korda, näitasid nad siiski vägagi kiiret õppimisvõimet ja tempot, kusjuures Georg naases sealt teise koha karikaga. 

Soome X30 võistlussarja treeningud kestavad peaaegu öösse välja. Kuigi jõudsime raja äärde neljapäeval kell 18, õnnestus veel samal õhtul esimesed treeningud teha. Reedene päev möödus samuti aktiivselt trenni tehes ja rada õppides. Laupäevaseks võistluspäevaks said nii Georg kui ka Carmen raja juba üpris hästi selgeks. Seda tõendab ka Georgi laupäevane kvalifikatsioonivõit, kus ta edestas järgmist 0,1 sekundiga. Esimeses eelsõidus pressis ennast esimeseks aga Georgi põline konkurent Siim Leedmaa. Ka teises eelsõidus oli Leedmaa natuke kiirem. Finaali esimesed ringid möödusid Georgil taasi Leedmaa tuules. Peale mõnda ringi hakkas esikoht vahetuma, üks ring oli ees Georg, järgmisel jälle Leedmaa. Seda senikaua kuni üks kohalik võidusõitja Georgi korraks kolmandaks pressis ja Leedmaal üksi ees ära minna lasi. Georg aga võttis tekkinud olukorrast maksimumi ja ületas finišijoone kindlalt teisena. 

Pühapäev algas keerulisemalt. Väga tihedas kvalifikatsioonis pidi Georg leppima alles viienda kohaga, kusjuures neljandast ajast jäi tal puudu kõigest viis tuhandikku. Esimese eelsõiduga tõusis Georg teiseks, ladudes sellega vundamendi edasistes sõitudes liidrikoha nimel võitlemiseks. Siis hakkas aga sadama. Kuigi Georg tunneb end üldiselt märjal rajal väga hästi, siis seekord kaotas ta seal natuke teravust. Teises eelfinaalis pressisid ennast mööda veel Arttu Salmela ning Leevi Lintukanto ning Georg pidi leppima neljanda kohaga. Finaalis õnnestus väga hästi start, kus Georg teiseks tõusis. Arttu Salmela oli aga taas veidi kiirem ning võitles end teiseks. Georg jäi seejärel on kolmandat kohta kaitsma, kuni mitu ringi kestnud võitlus lõppes viimasel ringil, kui Miro Sakko end kaks kurvi enne ruudulippu Georgist mööda pressis ja Georgi sellega neljandaks jättis. 

Carmen

Carmen võistles KF6 klassis, mis on väga sarnane Eestis sõidetavale Mini võistlusklassile. Carmen pidi lisaks uuele rajale kohanema ka tavalisest kiirema kardiga. Treeningutel sai ka tema suurepärase hoo üles. Laupäeva hommikul kvalifikatsioonis näitaski ta oma oskusi, sõites 39 sõitja seas välja koguni 9. ringiaja. Esimene eelsõit läks kokkupõrgete tõttu aia taha, seal oli Carmen alles 23. Teine eelsõit edenes juba mõnevõrra paremini ning Carmen ületas finišijoone kaheksandana. Finaalsõitu pidi Carmen esimese eelsõidu ebaõnnestumise tõttu alustama võistlejaterivi lõpust. Carmenil õnnestus küll 20. tõsta, kuid ringiajad oleks võimaldanud ka kõrgemate kohtade eest võidelda. 

Pühapäevases kvalifikatsioonis näitas Carmen 10. ajaga jälle paljulubavat tempot. Seekord möödus esimene eelsõit suuremate probleemideta ning Carmen ületas finišijoone 11. Ülejäänud võistluspäev möödus aga juba vihma käes. Teise eelsõidu esimesed kurvid õnnestus tal võrdlemisi edukalt läbida, kuid raja keskel tagasipöördesse keerates põrkas Carmen konkurendiga kokku ning lendas rajalt välja. Rajale tagasi saamine võttis aega rohkem kui ringi ning seda vahet enam tagasi sõita ei õnnestunud. Carmen lõpetas sõidu 23. kohal. See tähendas, et ka pühapäeval pidi Carmen startima võistlejaterivi tagumisest osast. Carmen taas parandas oma positsiooni, kuid 22. kohast kõrgemale tal tõusta ei õnnestunud. 

Soome X30 võistlus pani nii Georgi kui Carmeni oskused proovile. Võistlemine ja sõitmine on alati kasulikud, kuid teistsuguses keskkonnas ja hästi paljude konkurentidega ratas-rattas võitlemine annab edaspidiseks kindlasti enesekindlust juurde. 

Siim Lassmann

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.