jtemplate.ru - free extensions for joomla

Georg Marten Tintse

TARK Racing lõpetas hooaja suurearvuliselt. Püstitasime oma meeskonnas sõitjate rekordi, kokku võistles meie nimekirjas seekord koguni kaheksa sõitjat. Parimana lõpetas Mario Vendla, kes KZ2 finaalis kolmandana finišijoone alt läbi sõitis. 

Kõige suurem esindus oligi kohal klassis KZ2. Mario Vendla, Karl Johann Rass ja Mattias Erik Rass on see hooaeg juba korduvalt üksteisega mõõtu võtnud, Eesti Meistrivõistluste viimaseks etapiks lisandus neile ka Mark Villem Moor, kellel oli aga lõpetamata veel ka Rotax Maxi hooaeg, mistõttu võttis ta ambitsioonikalt ette korraga kahes erinevas klassis võistlemise. 

Mario näitas kvalifikatsioonis kolmandat aega, kusjuures esimese aja välja sõitnud Antti Rammo oli temast vaid 0,075 sekundit kiirem. Mariole järgnesid ühtlaste vahedega Karl ja Mark ning kuuenda ajaga pidi leppima Mattias.

Eelfinaali stardis hõivasid esirea seega Antti Rammo ja Sten Dorian Piirimägi. Teisest reast startinud Mario ja Karl alustasid mõlemad esimestest kiiremini, kuid mõlemad püüdsid eesolijatest raja keskelt mööduda ja põrkasid seal omavahel päris tugevalt kokku. Esimesed kaks läksid vaikselt oma teed ning Karlil õnnetus stardis kolmandaks tõusta. Paraku oli tema kardi roolivarras stardis toimunud kokkupõrke tagajärjel kõveraks paindunud ning suure lahkujooksu tõttu tempo langes. Seitsmendal ringil õnnestus Mariol end Karlist mööda pressida ning kolm ringi enne lõppu möödus Karlist ka Mark. Mario lõpetas seega kolmandana, Mark oli neljas, Karl viies ning Mattias kuues. 

Mattias ja Mark

Finaalsõiduks oli tehnika parandatud ning kõik algas uue hooga. Väikeses stardirüsinas õnnestus meie meestest ainukesena positsiooni parandada Mattiasel, kes tõusis pärast esimese kurvi kokkupõrget Karli ja Mario vahel neljandaks. Mario sai minema kindlalt kolmandana ja hoidis oma positsiooni sõidu lõpuni. Karlil õnnestus end pärast esimese kurvi hävingut mõned ringid enne lõppu taas neljandaks tõsta. Muidu kuuendana sõitnud Mark jõudis sõidu lõpuks küll Mattiasele lähedale, kuid finišijoone ületas Mattias siiski 0,4 sekundit varem viiendal positsioonil ning jättis oma esimest KZ2 võistlust tegeva Marki kuuendaks.

Tintse debüüt Rotax Junioris tõi neljanda koha

TARK Racingu ridades astus sel hooajal esmakordselt üles Georg Marten Tintse, kes võistles hooaja esimese poole Mini 60-s, kuid tahtis järgmist aastat silmas pidades enne talve ka Rotax Juniorit proovida. Mõeldud, tehtud. Georg kohanes Junior klassi kardiga kiirelt ning näitas juba treeningpäevadel head minekut. Kvalifikatsioonis oli ta kuues. Eelfinaali stardis tõusis Georg neljandaks, kuni teine Georg, seekord Kõss, end lõpuks mööda pressis. Tema selja taga püsisid tihedalt Simone Viidas ja Ragnar Veerus, kuid Georg näitas kaitsmisel üles tõelist südikust ning suutis mitmel korral isegi väliskurvis oma viiendat positsiooni hoida. 

Finaalis tegi Georg taas väga hea stardi. Tema stardirivi jäi küll teises korralikult maha, kuid esimeses kurvis säilitas Georg oma viienda stardipositsiooni. Seekord ei jätnud Ragnar Veerus aga enam midagi saatuse hooleks ning pressis end lõpuks Georgist mööda. Georg jäigi kindlalt kuuendat kohta hoidma. Tagantpoolt väga tugevalt keegi Georgi ei ohustanud, kuid esimestele lähemale ta ka ei jõudnud. Mõned ringid lõppu kasutas Georg ära liidrite omavahelise võitluse, kus Siim Leedmaa rajalt välja trügiti. Georg tõusis koha võrra kõrgemale. Kui Erich Kühn hiljem Leedmaa välja nügimise eest karistada sai, tõusis Georg juba neljandaks. Sellega sai Georg oma hooaja viimasel võistlusel selle aasta parima tulemuse, sealhulgas ka Mini 60-e võistluste seas. 

Väikeste seas kaks uustulnukat

Klassis Mini 60 sõitsid Andreas Lootus ja sel aastal esimest korda võistluskardi võistelnud Artur Kaal. Andreasel möödus võistlus tehniliste probleemide tõttu keeruliselt. Kvalifikatsioonis oli ta alles 13. Eelfinaalis tõusis ta sõidu keskpaigaks kaheksandaks, kuid trügiti seejärel möödasõidul rajalt välja ning ta langes viimaseks. Finaaliks olid aga probleemid lahendatud ning Andreas asus usinalt konkurentidest mööda sõitma. Finišijoone ületas Andreas pärast viimaselt kohalt startimist ja väga südikat sõitu kõrgel neljandal kohal. 

Artur näitas samuti head minekut. Et tema jaoks oli tegu tema esimese kardivõistlusega üldse, siis terve hooaja kogemust omandanud konkurentide keskel poodiumikohtade eest võistelda polnud reaalne. Artur näitas kvalifikatsioonis 11. aega, eelfinaalis pidi ta ühe koha loovutama ja finišijoone 12. lõpetama. Finaaliks oli ta aga juba enesekindlamaks muutunud ning sõitis tunduvalt paremaid ringiaegu. Artur tõusis finaalis 11. ja püsis koos teistega suures grupis, kus võideldi viienda koha eest. Seekord end teistes mööda pressida ei õnnestunud, kuid esimese võistluse kohta igati tubli esitus!

Laura koos oma isa Janisega

Esimest korda astus võistluskardiga võistlustulle ka Arturi noorem õde Laura Kaal. Laura esimese korraga päris teiste tempos veel ei püsinud. Kvalifikatsioonis jäi ta eelviimasest sõitjast maha 0,3 sekundiga, ka eelfinaalis olid teised natuke kiiremad. Finaalsõitu alustas Laura väga hästi, kasutas konkurentide rüseluse ära ning tõusis korraks isegi seitsmendaks. Teised olid sel korral aga ikkagi veidi väledamad ja jõudsid talle järele. Veel viimasele ringile läks Laura Ivan Kominist eespool, kuid Komin suutis siiski enne finišijoont leida prao, kust end mööda pressida. 

Selleks aastaks on Eesti võistlushooaeg läbi. Varsti tuleb siia ka terve hooaja kokkuvõte. Vihjeks niipalju, et nii mõnedki sõitjad said üldarvestuses väga head positsioonid. 

 


    

© TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.