jtemplate.ru - free extensions for joomla

TARK Racingu ühispilt

TARK Racingu sõitjad tegid kardispordi Eesti meistrivõistluste neljandal etapil tõeliselt särava tulemuse, kui kõik kolm osalenud sõitjat poodiumil lõpetasid. 

Kõige kiiremas KZ2 klassis võitis rajarekordiga Karl Johann Rass ning tema vend Mattias Erik Rass oli kolmas. Andreas Lootus võitles end Mini 60-s vahepealselt kümnendalt kohalt finaalis lõpuks teiseks. Kamba peale kokku tulime võistluselt seega tagasi kõigi kolme poodiumikohaga.

Karl võidab oma esimes võistluse KZ2 klassis

Kõige kiiremate, kuuekäiguliste KZ2 klassi kartide roolis olid taas vennad Karl ja Mattias Rass. Seekordne võistlejaterivi oli küll tavalisest lühem, kuid eelmise aasta üldarvestuse Eesti meister ning ka sel aastal üldarvestus juhtiv Antti Rammo oli ikkagi kindlalt kohal. Karl ja Mattias alustasid juba neljapäeval treeningutega ning mõlemad said raja väga hästi selgeks. Kvalifikatsioonis läbis Karl oma kiireima ringi 40,947 sekundiga, mis oli koguni 0,8 sekundit kiirem 2012. aastal Martin Rumbi poolt välja sõidetud kvalifikatsiooni ringirekordist. Karl võttis sellega ka kvalifikatsiooni kindla esikoha. Teise aja välja sõitnud Rammo jäi temast maha 0,3 sekundiga ning kolmandaks jäänud Mattias läbis oma parima ringi 41,394 sekundiga, 0,45 sekundit Karlist maas. 

Karl, Antti ja Mattias autasustamisel

Eelfinaali stardis sai kõige paremini kohalt minema sel hooajal järjepidevalt häid starte teinud Karl. Tema kõrvalt startinud Rammo nii hästi ei startinud ning Mattiasel tekkis peaaegu võimalus teiseks tõusta, kuid Antti surus ukse kinni ja ei jätnud Mattiasele ruumi. Rammo asus seejärel vaikselt, paari sajandiku kaupa Karli püüdma. Karl sõitis aga stabiilsemalt ja vähemate vigadega ning libises sõidu teises pooles mõne kümnendiku jagu Rammol eest ära. Finišijoone ületas Karl 0,9 sekundit Rammo ees. Kolmandal kohal sõitnud Mattiase kardi rehvid kuumenesid sõidu keskel üle ning finaalile mõeldes keeras Mattias kuus ringi enne lõppu boksi. 

Finaali stardis tegi Karl Rammoga taas sisse veidi rohkem kui poolesekundilise vahe ning asus seda seejärel hoidma. Enamus sõitu sõitsid Karl ja Rammo täpselt sama kümendiku sisse, vahe kord kasvas, kord kärises, kui ainult sajandike võrra. Viimastel ringidel suutis Antti oma tempot küll natuke tõsta ja lähenes Karlist kõigest kolme kümnendiku kaugusele, kuid möödumisvõimalust Karl Rammole ei jätnud. Mattias jäi peale konarlikku starti esimesest kahest veidi maha ning Karl ja Antti sõitsid tal lõpuks eest ära, jättes Mattiase kolmandaks. 

Eesti meistrivõistluse üldarvestuses tõusis Karl oma täiusliku nädalavahetusega kindlalt teiseks, kusjuures esikohal olev Antti Rammo on hetkel vaid kolme punkti kaugusel. Mattias on üldarvestuses kindlalt kolmas. Tema ees olev Karl on ees 24 punktiga ning neljandal kohal olev Mario jääb maha 22 punktiga. 

Andreas tõuseb 11. kohalt teiseks

Mini 60-s läks seekord juba tunduvalt enesekindlamalt uue TM 60 cc mootoriga rajale Andreas Lootus. Andreas näitas terve võistlusnädalavahetuse väga head minekut. Kvalifikatsioonis oli ta kindlalt teine, jäädes esikohale alla vaid 0,068 sekundiga. Ülejäänud kaotasid liidrile juba rohkem kui poolteist kümnendikku.

Andreas arutab enne finaalsõitu isa ja vennaga strateegia läbi

Eelfinaali stardi tegi see aga keeruliseks, kuna kiiresse esimesse kurvi pidi Andreas sisenema väljastpoolt, samas kui sisekurvis oli terve rida teisi sõitjaid. Andreas kalduski stardis liialt välja ning langes kuuendaks. Ta tõusis kohe taas viiendaks ning asus jälgima tema ees sõitvaid Alexander Vilaevit ja Karl-Markus Seid. Vilajev püüdis Seist kuuenda ringi alguses mööda minna ning Andreas nägi, et tal on võimalus mõlemast korraga mööda sõita. Kuuenda ringi esimesest kurvist väljudes rebis Andreas end kõrvuti olnud Sei ja Vilajevi kõrvale ja jõudis neist juba peaaegu mööduda, kui Sei ja Vilajev kiires teises kurvis rajale ära ei mahtunud ning Andrease tagarattasse sõitsid. Andreas tegi seetõttu raja ühel kiireimas kohas pirueti ning kuigi ta sai hästi kiirelt rajale tagasi, oli ta juba 11. langenud. Lõpuni oli kaheksa ringi ning Andreas pidi finaalis võimaluse säilitamiseks oma positsiooni tunduvalt parandama. Pea iga ring vähemalt ühest konkurendist mööda sõites tõusis ta eelviimasel ringil juba kuuendaks. Viimasel ringil püüdis ta ka viiendal kohal olnud Paul Aroni kinni ning kuigi head möödumiskohta enne finišijoont enam polnud, sättis Andreas ennast viimases kurvis nii, et sirgele kiirendades tõusis ta Aroni kõrvale ja ületas finišijoone vaid 15 sekundituhandikku Aronist ees, viiendal kohal. 

Finaalis tähendas viies stardikoht sisekurvist startimist. Andreas tõusis kohe esimese kurviga neljandaks ning kolmandal ringil juba kolmandaks. Viiendal ringil möödus ta ka Robin Särjest, kuid liider Rimmo Kadapik oli selleks ajaks teistel eest ära sõitnud ning kuigi Andreas hakkas lõpuks vahet tasapisi vähendama, ei jõudnud ta enam esikohta ohustada. 

Andreas tõusis finaalis lõpuks teisele kohale

Andreas tõusis oma hea võistlusega EMV Mini 60 üldarvestuses kolmandaks. Teisest kohast on ta maas 11 punktiga ning edestab neljandat kohta viie punktiga. Veidi rohkem kui kahe nädala pärast toimuval Eesti meistrivõistluste V ja VI etapil Hiiumaal on tal aga täiesti reaalne veel ühe koha võrra tõusta. 

Kõik kolm TARK Racingu ridades sõitnud sõitjat tegid Raplas suurepärase võistluse. Andreas taastus eelfinaali ebaõnnest ja tõusis 11. kohalt lõpuks teiseks. Mattias sõitis samuti väga kiire võistluse, eriti hästi õnnestus tal kvalifikatsioon. Karl tegi KZ2 mõlemas finaalsõidus täiesti puhta sõidu. Antti Rammo hingas talle küll kõik need eelfinaali ja finaali 38 ringi kuklasse, kuid Karl ei teinud pea ühtegi viga ning teenis kindlalt oma välja oma elu esimese KZ2 klassi etapivõidu. Tähelepanuta ei saa jätta ka Rapla kardiraja üleüldse kiireimat ringiaega kvalifikatsioonis. 

Suurepärane võistlus ja tulemus terve meeskonna jaoks! 

Järgmine jõukatsumine ootab juba kahe nädala pärast, kui 24. ja 25. juulil ootab eest EMV ainus topeltetapp. Hooaja V ja VI etapp sõidetakse Hiiumaal, Käina kardirajal. 

 


    

© TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.