jtemplate.ru - free extensions for joomla

BirelART esitles 2016 a. kardiraame

Birel on maailma vanim tegutsev karditootja, esimene kart toodeti selles perefirmas juba aastal 1959. Vaatamata sellele, et kardiraamid on viimase 20 aasta jooksul oma konstruktsioonilt ja mõõtudelt muutunud vaid õige pisut, on detailides ja materjalides toimunud suur areng. Kogu võidusõit on muutunud märksa teaduslikumaks ja professionaalsemaks. Et olla jätkuvalt kardimaailma teerajaja otsustas Birel kaasata parima võimaliku kompetentsi, ringrajaspordi tipptegija ART GP. Nii moodustus ainulaadne võidusõiduühing, mis toimetab edukalt erinevates võidusõidudistsipliinides:

Kardisport
Renault 2.0
GP3
GP2
DTM

Kardispordis tõi esimene ühine aasta loodetud edu. Viimastel aastatel probleemiks olnud otseveolistes klassides näidati täielikku tipptaset. CIK-FIA MM-il võistlusklassis KF sõitis Jordan Lennox välja teise koha. Junior klassi kiireimad Ulysse De Pauw ja Rasmus Lindh olid pidevalt väga-väga kiired, aga erinevate äparduste tõttu jäid säravad lõppresultaadid järgmist hooaega ootama. Vigade parandusena võitis David Malukas aga X30 International Finali. Rotaxi sarjades võitis Ferenc Kancsar DD2-s kõik mis võimalik, samuti tuli rohkelt poodiumikohti Oliver Askew'lt. Erinevate riikide meistrite nimekiri tuleb väga pikk.

Eesti meistrivõistlustel tegi BirelART kardil parima tulemuse Andreas Lootus, kes lõpetas kõige konkurentsitihedamas Mini võistlusklassis kolmandana, tema kontosse jäi võit ja 3 poodiumikohta. Rotaxi sarjas võttis Mario Vendla võidu DD2-s ja Karl Leesmaa Junioris.

Terve hooaja vältel jätkas tehas arendustöödega ning aastaks 2016 on välja toodud uued mudelid kõikides võistlusklassides. KZ võistlusklassi kartide CRY30-S8 ja CRY32-S8 juures on erilist tähelepanu pööratud käiguvahetusele. S8 käigukangi saab varasemast märksa paremini sõitja soovidele järgi seadistada. Mõlema mudeli puhul on täiustatud ka raami struktuuri, et tagada parem töötamine muutlikes oludes ning eriti 32 mm toruga raami puhul parandada pidamist libedates oludes. 

Junior ja Senior klassides kasutatavad RY29-S8 ja RY30-S8 raamid on end 2015. aastal väga edukalt tõestanud. RY30-S8 toru on jäänud põhiosas samaks, täiustatud on vaid üksikuid lisadetaile. RY29-S8 puhul uuendati vähesel määral ka raami üldist struktuuri. RY32-S8 toru valmistamisel võeti kasutusele uus sulam eesmärgiga suurendada raami eeliseid eelkõige väiksema pidamise korral.

Küllalt suur muudatus on ette võetud Micro ja Mini klassides kasutatava C28-Y juures. Raam on läbinud mitmed struktuursed muutused. Uued tagavõlli laagripukid parandavad raami tagaotsa tööd, roolisamba jäigem kinnitus muudab keeramise veelgi täpsemaks ning stabiilsemaks ning uute istmetugedega parandati kardi kaalujaotust.

Rotax DD2 raamide CRY30-RX ja CRY32-RX omadusi täiustati konkreetselt DD2 mootorite eripära arvestades.

Uued Freeline komponendid

Uuenduskuuri on läbinud ka BirelART kartidel kasutatavad Freeline komponendid. Malmist piduriketaste juures kasutatakse uut materjali, mis annab ühteaegu nii efektiivsema pidurduse kui ka ketta parema vastupidavuse. Samuti on täiustatud piduriklotside materjale.

Käiguvahetussüsteem, nagu raamide juures öeldud, on põhjalikult muudetud. Tänu laagritel liikuvale ja raami läbivale süsteemile jääb sõitja jalale rohkem liikumisruumi. Võimalus käigukangi kõrguse reguleerimiseks muudab käiguvahetuse iga sõitja võimalikult käepäraseks.

Välja on tulnud ka uus tagavõll "R", mis vähendab külglibisemist, tagab stabiilsuse pidurdamisel ning hea pidamise, vältides samas kinnipoomist. KZ klassi kartidele on Freeline valmistanud neli spetsiaalset, nelja kiiluga ("sisemisele" ketirattale) võlli mõõduga 50x2x1040. Spetsiaalsed, 20 mm lühemad võllid on toodetud ka Junior-Senior klassidele, võlli mõõtudeks on 50x2x1020. Vt tagavõllide tabelit.

Freeline nimekiri on täienenud uute magneesiumist rummudega. Uued ∅50x115 ja ∅40x100 rummud pakuvad suuremat seadistusvõimalust.

BirelARTi uued kardid koos täpsema lisainformatsiooniga leiab meie veebipoest.

2016-models

 

 


    

© TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.