jtemplate.ru - free extensions for joomla

Martin Rump (9) ja Ralf Aron (17). Foto: Pille Russi

Juuni esimesel nädalal kogunesid kardisportlased taas Aravete kardirajale, et panna paika paremusjärjestus kardispordi Eesti meistrivõistluste IV etapil. TARK Racingu sõitjatest näitas parimat minekut KZ2 Open klassis teisena finišeerinud Ralf Aron.

Kiired olid ka KZ-is Ralfi järel lõpetanud Martin Rump ja Rotax Junioris rasketes oludes neljandana finišijoone ületanud Mattias Erik Rass. Mini60 klassis sõitev Andreas Lootus oli teel poodiumikohale, kuni märjal rajal tehtud sõiduveaga lõppes tema sõit murul.

Martinil tõrkus tehnika

KZ2 Openis võistelnud Ralf Aron ja Martin Rump olid mõlemad väga kiired ja pretendeerisid esikohale. Kvalifikatsioonis läbis Martin Aravete raja 41.170 ja edastas sellega kindlalt kõiki konkurente. Ralf sõitis välja teise aja, jäädes Martinist maha 0,2 sekundit.

Eelfinaali stardis pääses esimesena minema Martin. Ralf langes kolmandaks, kui Hanno Rajametsal õnnestus end temast mööda pressida. Juba kolmandal ringil tõusis Ralf aga taas teiseks ning tundus, et TARK Racingu sõitjad liiguvad kaksikvõidu suunas.

Martin Rump (9) ja Ralf Aron (17). Foto: Pille Russi

10. ringil tabasid Martini karti tehnilised probleemid. Esimesest kruvist väljudes polnud mootoris enam jõudu ning Martin ei saanud sealt välja kiirendada. Tihedalt tema taga olnud Ralf takerdus rajal seisva Martini taha ning liidripositsiooni hõivas Antti Rammo. Kõigest mõne kurviga oli kaksikjuhtimisest alles jäänud vaid varemed. Ralf oli ikka teisel kohal, kuid Martini kart liikus edasi väga vaevaliselt. Oma sõidukit ta korda ei saanudki ning pidi 3 ringi hiljem raja kõrvale tõmbama ja sõidu katkestama. Ralf, keda vaevas ka kehv enesetunne, jäi hoidma teist kohta; Rammot ta kinni püüda enam ei suutnud.

Finaalsõit oli juba algusest peale keeruline. Ralf alustas teiselt kohalt, Martin pidi eelfinaali katkestamise tõttu viimaselt kohalt startima. Start õnnestus seekord väga hästi Antti Rammol, kes sai juba stardisirge ja esimese kurviga teistel eest ära. Ralf langes kolmandaks ning Martin möödus esimese ringiga 3 konkurendist, tõustes viiendaks.

Sellele järgnesid põnevad ringid, kus teisest viienda kohani pidasid tõsise võitluse maha Ralf Aron, Martin Rump, Hanno Rajamets ja Tõnis Liigmann. Kokku võideldi üheksa ringi, kuni lõpuks Ralf lõplikult teistest ette sai ja asus vähendama vahet nüüdseks juba rohkem kui 3 sekundi kaugusele libisenud Antti Rammoga. Ralf näitas küll väga kiireid ringiaegu, kuid paari kümnendiku kaupa vahemaad väiksemaks hammustades lehvitati enne liidrile järgijõudmist Ralfile ruudulippu ning ta pidi parimast ringiajast hoolimata teise kohaga leppima.

Martin suutis end samal ajal kolmandaks võidelda ning kuigi varutehnika ei võimaldanud liidreid püüdma hakata, siis lõpuks ületas Martin finišijoone kindlalt kolmandal positsioonil.

Junioris mindi rajale nii slikk- kui ka vihmarehviga

Rotax Junioris sõitva Mattias Erik Rassi võistlus kujunes samuti äärmiselt põnevaks. Olles vabatreeningutel näidanud pidevalt esiviisiku aegu, pidi Mattias kvalifikatsioonis leppima alles 11. kohaga. Finaalis hea tulemuse välja sõitmiseks oli seega eelfinaalis vaja kindlasti oma positsiooni parandada. Mattias asuski kohe agressiivselt ründama. Stardis möödus ta ühest konkurendist, teise ringi esimesse kurvi pidurdades üritas Mattias mööduda ta ka teisest, kuid ta jättis hoo mahavõtmise hilja peale ning pidi konkurendile sissesõitmise vältimiseks hädapidurduse tegema. Sellega suretas ta oma kardimootori välja ning uuesti liikuma saades oli ta teistest juba rohkem kui kümne sekundi kaugusel. Seda vahet Mattias kinni sõita enam ei suutnud ning ta lõpetas viimasena.

Mattias Erik Rass (47). Foto: Pille Russi

Finaalsõit möödus Rotax Juniori jaoks väga keerulistes oludes. Enne sõitu saabunud hoovihm oli raja märjaks kastnud ning kuigi enam ei sadanud, pidid sõitjad tegema otsuse, kas minna märjale, kuid kuivavale rajale slikk-rehviga või panna alla vihmarehvid. Natuke rohkem kui pooled otsustasid slikk-rehvi kasuks, Mattias aga startis vihmarehviga. Juba soojendusringidel oli näha, et rada on ikka märg ning vihmarehv osutus õigemaks valikuks.

Mattias hakkaski kohe stardis konkurentidest mööda pressima. Tema ees oli küll päris palju konkurente, kuid kolme ringiga suutis ta end kolmandaks võidelda ja teistega vahet kasvatama hakata. Slikkidel Kaspar Korjus ei jäänud aga palju maha ning kui sõidu lõpu poole rada üha enam kuivama hakkas, muutus ka jõudude vahekord Korjuse kasuks. Ring-ringilt tuli neljandal kohal olev Korjus Mattiasele lähemale, vähendades vahet kuni sekund ringi kohta. 3 ringi enne finišit jõudis Kaspar Korjus Mattiasele järele ja möödus suurema vaevata, tõugates Mattiase neljandaks, kus ta ka lõpetas.

Purunenud kett lõpetas Andrease poodiumilootused

Ka Andreas Lootus oli Mini60-s kiire. Neljapäevasel treeningpäeval sõitis ta päeva kokkuvõttes neljanda aja. Kvalifikatsioon aga paraku nii hästi ei õnnestunud. Olles küll pea terve ajasõidu esikolmikus olnud, leidsid konkurendid viimastel ringidel natuke hoogu juurde ja lükkasid Andrease kuuendaks. Eelfinaalis tõusis Andreas stardis viiendaks ning jäi siis Jakob Mattias Oja taha kinni. Üritas küll korduvalt mööduda, kuid alati jäi natuke puudu. Kaks ringi enne lõppu takerdus Andreas aga ringiga mahajääja taha ning langes kuuendaks.

Andreas Lootus (99). Foto: Pille Russi

Finaali alustas Andreas agressiivsemalt. Stardis tõusis ta kolmandaks ning hakkas koos kahe esimesega ülejäänutel eest ära sõitma. Paraku hakkas aga just siis vihma sadama. Sõit peatati, kuid Andreas oli libedates oludes korraks rajalt välja sõitnud ja kardil keti lõhkunud. Seetõttu pidi ta sõidu kolmandalt kohalt pooleli jätma.

Eesti meistrivõistluste neljas etapp kujunes kokkuvõttes väga pingeliseks. Vahelduvad ilmaolud hoidsid nii sõitjaid kui ka tervet meeskonda kogu aeg pinge all. Kunagi ei saanud kindel olla, mis 10 minuti pärast ees ootab. Ilmastik ja tehnikaspordile omane ettearvamatus muutsid võistluse tõeliselt meeldejäävateks.

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.