jtemplate.ru - free extensions for joomla

Karl ja Mattias

Aravete kardirada on juba mitu viimast aastat Eesti meistrivõistluste etappi kostitatud vahepealsete vihmasabinatega. Seekord tabas sõitjaid laussadu, kui praktiliselt terve neljapäev ja enamik reedest vihma sadas. Kui laupäeval kvalifikatsioonid ja finaalid algasid, jäi sademeid vähemaks ning pärastlõunal kuivas rada sootuks ära. See tõi endaga kaasa mitmed erinevad taktikad, kus mõned sõitjad seetõttu hävisid, teised õige rehvivalikuga selle võrra jälle võitsid. 

KZ2 Open klassi kvalifikatsioonis näites meie sõitjatest parimat aega Mario Vendla, kes läbis märjal rajal ühe ringi 50,699 sekundiga. Karl oli viies ning Mattias 10. Eelfinaali eel oli vihm lõppenud ning rada kuivamas. Tuli valida, millise rehviga rajale minna. Kõik kolm TARK Racingu sõitjat läksid eelfinaali sõitma slick-rehviga. Tegemist oli väikese riskiga, sest sõidu alguses oli rada siiski niiske ning slickiga olid vead kerged tulema. Risk tasus end aga kiirelt ära, kuna juba esimeste ringidega sai selgeks, et kiiremini saab sõita slickiga ning eelis vihmarehvi ees kasvas iga ringiga. Lõpptulemuseks tõusis Karl slickidega teiseks ning Mario kindlustas neljanda koha. Poole sõidu peal pirueti teinud ning seal kõvasti aega kaotanud Mattias pidi leppima kaheksanda kohaga. 

Finaaliks oli rada juba täiesti kuiv ning kõik läksid slickiga peale. Need, kes eelfinaalis oma vihmarehvi hukkasid, said nüüd tuttuue rehviga sõitma minna, mis jõudude vahekorda veidi muutis. Nii Karl kui ka Mario tegid finaalis suurepärase stardi. Karl tõusis teiselt kohalt esimeseks ning Mario haaras kohe tema järel teise koha. Paraku Karl oma liidripositsiooni pikalt hoida ei suutnud ning langes teisel ringil neljandaks ja 14. ringil kuuendaks. Samal ajal möödusid ka Mariost värske rehviga rajal olnud Martins Lapins ja Antti Rammo. Mario asus Paulius Paskeviciusega võitlema kolmanda koha eest, mis kulmineerus sõidu viimase ringi viimases kurvis toimunud kokkupõrkega, kus mõlemad sõitjad lõpuks raja äärde jäid. Sellega tõusis varem kuuendaks langenud Karl aga taas neljandaks.  Oma positsiooni parandas ka Mattias, kes kaheksandalt kohalt lõpuks viiendaks tõusis. 

Aravete Eesti meistrivõistluste kolmas etapp oli ühtlasi ka KZ2 kolmeetapilise Balti meistrivõistluste kolmandaks ja viimaseks etapiks. Ükski TARK Racingu sõitjatest sarja teisel etapil Leedus ei osalenud, mistõttu ei võistelnud keegi ka kõrgete kohtade eest. Üldarvestuses oli parim Karl, kes sai 78 punktiga kuuenda koha. Mattias oli 39 punktiga kaheksas ning ainult viimasel etapil osalenud Mario 29 punktiga üheksas. 

Rotax Mastersis osales selle hooaja oma teisel võistlusel Heikki Hõbemägi, kes alustas võistlust kvalifikatsiooni kolmanda ajaga. Eelfinaali kuivaval, kuid siiski veel märjal rajal Heikki aga sama head kiirust enam ei leidnud ning ruudulipu alt sõitis ta läbi alles kuuendana. Finaalis selgus juba esimestel ringidel, et normaalolukorras vaid käiguvahetuste ajal rakenduma pidanud süüte katkestaja tegi oma tööd ka muul ajal ning lülitas mootori suvalistel hetkedel vahepeal välja. See rikkus sõidu ning Heikki oli sunnitud finišijoone ületama liidritest neli ringi maas. 

Mini 60-s osales seekord TARK Racingu ridades lisaks Andreas Lootusele ka Dominik Sinkevitš, kes saavutas noortesarjas Talendid Rajale üldkokkuvõttes teise koha ja võitis TARK Racingu poolt välja pandud ühe võistlusnädalavahetuse meie meeskonnas. 

Andreas tuli Aravetel võistlema TM Racingu Mini 60 mootoriga. Tegemist on Lääne-Euroopas populaarse ja domineeriva mootoriga, mida Eestis prooviti esimest korda. Treeningutel näitas TM-i mootor senisest paremat minekut, mistõttu mindi sellega ka võistlema. Kvalfikatsioon toimus märjal rajal ning Andreas sõitis seal välja neljanda aja. Eelfinaalis ei õnnestunud Andreasel aga piisavalt kiiresti rajale minna ning ta pidi võistlust stardirivi lõpust alustama. Viimaselt kohalt startides tegi Andreas väga tubli sõidu, möödus enamikest konkurentidest ning tõusis lõpuks viiendaks. Kuiva rajaga finaalsõidus tõusis ta kohe esimestel ringidel neljandaks ning asus seejärel tuliselt Alexander Vilajevit jälitama. Ehkki Andreas hoidis Vilajevil terve sõidu jooksul survet peal, ei õnnestunud tal konkurendist siiski mööduda ning ta pidi neljanda kohaga leppima. 

Dominiku jaoks oli tegemist tema esimese võistlusega võistluskartidel. Kvalifikatsioonis ja ka eelfinaali oli ta 12. Finaalis tabasid Dominiku tehnilised probleemid ning kiiret aega tal seal näidata ei õnnestunud. Dominik pidi lõpuks leppima 14. kohaga. 

Eesti meistrivõistluste järgmine etapp toimub 4. juunil Raplas. 

 


    

© TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.