jtemplate.ru - free extensions for joomla

Andreas Lootus võistlejaterivi eesotsas

Eesti kardispordi võistlushooaeg hakkab vaikselt lõpule lähenema. Möödunud nädalavahetusel toimus Põltsamaal Eesti meistrivõistluste VII, eelviimane etapp, kus Andreas Lootust ennast maksma pani ja ruudulipu alt esimesena läbi sõitis. 

TARK Racingu sõitjad osalesid Kuningamäe kardirajal peetud võistlusel kahes klassis: Mini 60-s sõitis Andreas Lootus ning KZ2 Open oli esindatud Mario Vendla, Karl Johann Rassi ja Mattias Erik Rassiga. 

Mini 60-s näitas Andreas juba treeningutes väga head minekut. Reedel leidis ta ennast pidevalt vabatreeningute ringiaegade tabelis eesotsast. Laupäevases kvalifikatsioonis näitas Andreas kolmandat aega. Konkurents oli väga tihe, parima aja välja sõitnud Rimmo Kadapik edestas Andreast vaid 0,083 sekundiga ning Andreas edastas neljandaks jäänud Alexander Vilaevit vaid 2 tuhandikuga.

Eelfinaal algas Andreas jaoks keeruliselt. Kolmandalt kohalt startinuna langes ta neljandaks ning sattus esimese ringi keskel õnnetusse, mis tema karti vigastas ja Andreas eelviimaseks langetas. Ring hiljem Temast eespool toimunud avarii tõttu võistlus peatati ning kuna tegemist oli veel esimeste ringidega, taastati uueks stardiks kvalifikatsioonijärgne olukord. Teist korda startides lähenes Andreas sõidu algusele veidi turvalisemalt ning kindlustas endale peale esimest ringi neljanda koha. Kiirelt õnnestus kolmandaks tõusta, kuid taganttulev Alexander Vilaev püsis Andreasel tihedalt kannul. Võitluspaar asus esimeste ringidega veidi eest ära pääsenud esimesele kahele sõitjale vaikselt lähenema. 11. ringil pressis aga Vilaev end kolmandaks. Andreas ootas, vaatas ja otsis kohta, et siis eelviimasel ringil kolmas koht tagasi võtta. Esinelik mahtus lõpuks 1,8 sekundi sisse. Eelfinaalis püstitas Andreas 40,313 sekundiga ka uue Kuningamäe kardiraja rajarekordi. 

Andreas Põltsamaal

Finaali alustas Andreas seega taas kolmandalt kohalt. Finaalis tegi Andreas hea stardi ja tõusis kohe esimeses kurvis liidriks. Teises kurvis pressi Ralf Aron end aga Andrease kõrvale ja sama hooga sõitis Andreasest mööda ka külalisvõistleja Luka Medunitsa. Andreas tõusis taas kiirelt teiseks ning Aroni ja Andrease vahel algas pikem võistlemine, kus nad korduvalt omavahel positsioone vahetasid. Omavahelise kemplemise tõttu jõudis neile järele ka Medunitsa ning kui Aron ja Medunitsa kolm ringi enne lõppu pikas paremkurvis kergelt omavahel kokku põrkasid, kasutas Andreas kohe võimaluse ära, sõitis neid mööda ja tekitas väikese õhuvahe. Jälitajad talle ohtlikult järgi enam ei jõudnud ning Andreas võttis Põltsamaalt 0,7 sekundilise eduga oma selle hooaja esimese etapivõidu! 

Hooaja üldarvestuses kindlustas Andreas Põltsamaa etapivõiduga tugevalt oma kolmandat positsiooni punktiarvestuses. Esimesed kaks on päris pikalt eest ära, kuid samamoodi on väike vahe tekkinud sisse neljandat kohta hoidva Robin Särjega. Viimane etapp võib aga veel kõike muuta. 

KZ2-s nopiti kaks poodiumikohta

Klass KZ2 oli esindatud kolme TARK Racingu sõitjaga, kes kõik lõpetasid üksteise taga. Kvalifikatsioonis näitas teist aega Mario, kolmas oli Karl ja neljas Mattias. Eelfinaalis tegi suurepärase stardi Karl, kes tõusis kolmandalt kohalt esimeseks. Antti Rammot tal küll selja taga hoida ei õnnestunud, kuid samuti lähedale tulnud Mariot Karl enam mööda ei lasknud. Mattias jäi eesolijatest natuke maha ja ületas finišijoone neljandana. 

KZ2 klassi start

Finaalis tegi seekord suurepärase stardi kolmandalt kohalt alustanud Mario, kes kohe esimeseks tõusis. Ka tema ei suutnud aga väga heas hoos Rammot kinni pidada ja oli sunnitud tema kiirust tunnistama. Aeglaselt startinud Karl Mariot ohustada ei suutnud ning ka Mattias oli teistest turvalises kauguses. Sõit muutus pinevaks eelviimasel ringil, kui Mattiase kardi tagarehv purunes. Õnneks oli ta tema taga olnud Sander Tammega piisavalt suure vahe sisse sõitnud, et suutis katkise rehviga finišijoone neljandana ületada. 

Eesti meistrivõistluste viimane etapp toimub 19. septembril. 

 


    

© TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.