jtemplate.ru - free extensions for joomla

Andreas Lootus Tabasalus võidukarikaga

Andreas Lootus pani enda ja TARK Racingu kardihooajale ilusa lõpu, kui võttis Mini 60 ülipõnevas finaalsõidus esikoha.

26-77 septembril Tabasalu kardirajal peetud kardisõidu Eesti meistrivõistluste viimasel etapil oli Andreas Lootus tõeliselt heas hoos. Juba treeningute ajal näitas ta kiireid ringiaegu, mis kulmineerusid kvalifikatsiooni teise kohaga.

Eelfinaali teiselt kohalt startinud Lootusel ei tulnud midagi kergelt. Esinelik sõitis teistel eest ära ning iga väiksemgi viga võis tähendada mitme koha kaotamist. Kuigi mitmelgi korral sõitu juhtinud, finišeeris Lootus eelfinaalis teisel kohal. Esinelik mahtus pärast 15 võistlusringi kõigest 0,7 sekundi sisse.

Finaali alustas Lootus taas teiselt kohalt. Langedes stardis kolmandaks, tõusis Andreas aga kiirelt taas teiseks ning asus Ira Sidarkovaga teistel eest ära sõitma. Nende omavaheline pidev kemplemine esikoha nimel võimaldas Rimmo Kadapikul esiduole järgi jõuda ning mõned ringid enne lõppu algas kolme sõitja vahel tõsine võitlus esikoha nimel. Võitjana väljus sealt Lootus, kes eel eelviimases kurvis Kadapikust möödudes esimeseks tõusis.

Mattias oma mehaaniku Martiniga nõu pidamas

Rotax Junioris sõtinud Mattias Erik Rass sai kvalifikatsioonis kirja 11. aja, kuid eelfinaalis parandas ta oma positsiooni ning tõusis seitsmendaks. Finaalsõidu teisel ringil, üritades konkurendist mööduda, jäi rajal aga ruumi väheks ning murult lisa võtmine jättis Rassi teistest kaugele maha, 11. positsioonile.

Kartide kõige võimsamas, kuuekäigulises KZ2 Open klassis võistles TARK Racingu ridades lisaks Karl Johann Rassile ka esimest korda KZ2 kardi roolis olnud Gabriel Dominic Sergo. Karl alustas võistlust kiire kvalifikatsiooniringiga, mis andis talle teise koha. Eelfinaali stardirüsinas kaotas Karl kõvasti aega ning tagatipuks purunes poole sõidu pealt ka tema kardi summuti, mistõttu ta katkestama oli sunnitud. Gabriel oli ajasõidus seitsmes, kuid näitas eelfinaalis kiiret sõitu ja tõusis pärast viimasel ringil Tõnis Liigmanist möödumist kolmandaks.

Finaalis jäid nii Gabriel kui ka Karl natuke tahapoole. Peale starti leidis Gabriel end kuuendalt kohalt ning Karl oli kohe tema järel seitsmes. Enamuse sõidust üritaski Karl Gabrielist mööduda. Õnnestus see tal alles kolm ringi enne lõppu. Finišijoone ületas kuuendana Karl ning Gabriel oli seitsmes.KZ2 finaali startGabriel ja Sten arutavad sõidustrateegiatMattiase kart
Andreas sel hetkel veel kvalifikatsiooni juhtimas
Mõlemad meie KZ2-d kvalifikatsiooniootuses
Gabriel ja Karl võitlevad üksteisega
Võistluste pidulik avamine, sõitjate rivistus
Andreas ületab võidukalt finišijoone
Mattiase finaalsõit
Karl täiskiirusel vaid mõned meetrid enne esimest kurviAndreas Lootus seisab võidukalt poodiumil

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.