jtemplate.ru - free extensions for joomla

Andreas Lootus

Kardispordi Eesti meistrivõistluste II etapp toimus 22. ja 23. mail Rapla kardirajal. KZ2 klassi võistlust seal kavas polnud, küll aga sõitsid TARK Racingu eest Andreas Lootus klassis Mini 60 ning meeskonna juht Heikki Hõbemägi, kes võistles Rotax DD2-s.

Eelmisel aastal üle pika aja taas kardirooli istunud Heikkil on võidusõidupisik korralikult sees. Esialgu vaid ühekordseks comebackiks kujunema pidanud Hiiumaa võistlusele tuli juba vähem kui aasta pärast järg.

Võistlus ise algas Heikkile paljulubavalt. Kvalifikatsioonis näitas Heikki 43,479 sekundiliga kolmandat ringiaega, kusjuures tema ees olnud Mihkel Vaksale kogunes kaotust vaid 0,028 sekundit. Eelfinaal algas samuti väga hästi, Heikki möödus kohe stardis Vaksast ning hoidis kindlalt teist kohta. Teisel ringil sattus neljanda koha nimel võidelnud Elvis Väinsaar tõsisesse õnnetusse, kui ta stardisirgele keerates kummivalli sõitis. Väinsaare tervise kontrollimiseks ja rajapiirde parandamiseks võistlus katkestati. Kordusstardis asus Heikki seekord teisel kohal ehk väliskurvis. Sisekurvi trüginud konkurendid ei jätnud Heikkile piisavalt ruumi ning kui kontakti vältides pool karti muru peale läks, tegi Heikki pirueti ja kaotas koos uuesti rajale tulemisega teistele juba peaaegu terve ringi. Alles jäänud 13 ringiga polnud võimalik eest ära sõitnud konkurente kinni püüda ning nii pöörduski Heikki boksi.EMV II Rapla võistlejate rivistus

Finaali alustas Heikki seega viimaselt kohalt. Start läks taas nihu, kui Heikki peale esimest kurvi Sander Tammest mööduma asus. Tamm ei andnud järele ning Heikki tegi taas peaaegu samas kohas, kus eelfinaaliski, pirueti. Seekord jäi ta aga rajale ning asus seejärel hoogsalt eesolijaid kinni püüdma. 12. ringil tegi Heigo Hummel sõiduvea, kui kaldus korraks rajalt välja. Sellega kaotas ta ühe koha ja pääses rajale tagasi täpselt Heikki ette. Paar ringi läks aega, kuid varsti oli Heikki Hummelist möödas. Järgmisena ootas pooleteise sekundi kaugusel Sander Tamm. Heikki sõitis ka selle vahe kinni, kuid Tamm hoidis kindlalt oma trajektoori ning kuigi eelviimasel ringil sai isegi küljed kokku pandud, siis mööda sõita ei õnnestunud ja finišijoone ületas ta viiendana.

Heikki ise oma tulemusega rahule ei jäänud. Ringiaegade võrdlus näitas, et kiirust oli tegelikult poodiumikohtade eest võitlemiseks. Vähese sõidu- ja võistluskogemuse tõttu sisse tulnud vead ei lasknud aga kõrgemate kohtade eest võidelda.

Andreas võitles poodiumikohtade nimel

Klassis Mini 60 näitas head minekut Andreas Lootus. Kvalifikatsioon sõideti kerge vihmasabinaga, mis nõudis vihmarehve ning tõi endaga kaasa tavalisest suuremad vahed ringiaegade vahel. Andreas sõitis 54,280 sekundiga välja neljanda aja.

Eelfinaal stardis pidi Andreas seega väljastpoolt startima, kuid ta suutis kindlalt oma koha säilitada. Teisel ringil pressis end mööda aga Paul Aron. Andreasele selline asjade käik kuidagi ei sobinud ning juba viiendal ringi tõusis ta uuesti neljandaks, et seejärel kiirelt ees olevaid konkurente püüdma asuda. Tema ees võitlesid omavahel Robin Särg ja Alexander Vilaev. Särg oli just Vilaevil eest ära saamas ning Andreas oli kohe-kohe Vilaevile tuulde jõudmas, kui viimane eksis ning Andrease ilma suurema võitluseta kolmandaks lasi. Ehkki Andrease ringiajad olid ka Särjest veidi kiiremad, siis allesjäänud ringidega teda kinni püüda enam ei õnnestunud ning finišijoone ületas ta kolmandana. Lõppkokkuvõttes olid Andreas ja sõidu võitnud Rimmo Kadapik ainukesed, kes suutsid sõidu ajal näidata ringiaegu alla 43 sekundi.

Andreas Lootus auhinnatseremoonialFinaali stardis säilitas Andreas kindlalt oma kolmanda koha ning koos Kadapiku ja Särjega sõideti kiirelt teistel eest ära. Andreas püsis esimesel kahel kindlalt järel, kuid mööda sõita ei õnnestunud. Esikolmik lõpetas 0,4 sekundi sees, nende taga oli peaaegu üheksa sekundit vaba maad.

Andrease jaoks oli tegu igati hea tulemusega. Hooaja avaetapp Tabasalu ebaõnnestus, kuid Rapla sõit näitas, et ta suudab jätkuvalt kõrgete kohtade nimel võidelda.

Eesti meistrivõistluste järgmine etapp on kavas veidi vähem kui kuu aja pärast. 20. ja 21. juunil võisteldakse Aravete kardirajal. Seal asuvad stardijoonele ka KZ2 klassi kardid ja sõitjad.

 


    

© TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.