jtemplate.ru - free extensions for joomla

Andreas Lootus (foto: Tõnis Krikk)

Möödunud laupäeval algas Tabasalu kardirajal Eesti kardisportlaste uus võistlushooaeg. Juba mitu aastat Minis väga kiirelt sõitnud Andreas Lootus võitles end oma esimesel võistlusel X30 Junioris kolmandaks, väga tublilt esinesid ka Micro ja Mini sõitjad Carmen, Laura ja Artur.

Andreas näitas taas oma oskusi

Suuremate kartide seas näitas sarnaselt eelmisele hooajal taas väga kiiret sõitu Andreas Lootus. Andrease jaoks oli tegu tema esimese võistlusega X30 Junior klassis ning seda oli mõnes mõttes ka tunda. Hooaja esimestel treeningutel ta kõige kiiremate tempos ei püsinud, kuid iga järgneva sõiduga muutus Andreas enesekindlamaks, täpsemaks ja kiiremaks. Võistluspäeva eel näitas ta stabiilselt juba esikolmiku aegu. Samas vaimus möödusid ka võistlused. Väga tihedas kvalifikatsioonis jäi Andreas X30-te seas neljandaks. Eelfinaalis möödus ta Jakob Mattiast Ojast, tõustes kolmandaks. Finaalsõidus hoidis Andreas kindlalt oma kohta, ohustades seejuures tugevalt ka teisel kohal sõitnud Marko Andreas Muru. Finišijoone ületas Andreas küll viiendana, tema ees lõpetasid ka kaks Rotax Max Junior klassis sõitvat konkurenti, kuid pärast neile kollase lipu reegli rikkumise eest määratud trahvi tõusis Andreas ka mõlema võistlusklassi kokku arvamisel kolmandaks. 

Andreas Lootus poodiumil (foto: Tõnis Krikk)

Georg Marten Tintse (foto: Tõnis Krikk)

Samuti X30 Junioris sõitnud Georg Marten Tintse jaoks kulges võistlus üle kivide ja kändude. Võistluseelsetel treeningutel näitas Georg küll silmapaistvat kiirust, kuid võistlustel tehtud vead rikkusid võimaluse kõrgete kohtade eest võitlemiseks. Kvalifikatsioonis said saatuslikuks mitmetel kiiretel ringidel ette jäänud aeglasemad sõitjad. Eelfinaalis ja finaalis asus Georg südikalt oma positsiooni parandamise nimel võitlema, kuid lõpuks ramm rauges ja tuli leppida kõigest 15. kohaga. Ka Georg ise ei olnud tulemusega absoluutselt rahul, järgmine kord seab ta taas sihi poodiumile. 

KZ2-s õnnestus saavutada vaid eelfinaali teine koht

Kõige kiirema, kuuekäiguliste kartidega KZ2-e võistlejaterivi võrreldes eelmise aastaga peaaegu kahekordistus. Meie värvides astusid võistlustulle Mario Vendla ja Mattias Erik Rass. Kiire kart, kiired kurvid ja pidev käikude vahetamine on väga koormavad. See saigi Mattiase jaoks lõpuks määravaks, ta ei suutnud lõpuni pingutada ning katkestas 4 ringi enne lõppu võistluse.

Mario Vendla (foto: Tõnis Krikk)

Mattias Rass (foto: Tõnis Krikk)

Mario näitas aga väga südikat sõitu. Kvalifikatsiooni neljanda koha vahetas ta kohe eelfinaali stardis esimese vastu. Kui pikka aega suutis Mario oma positsiooni kaitsta, siis 11. ringil pressis Sten Dorian Piirimägi ennast ikkagi esimeseks ja tõrjus Mario teiseks. Ülejäänud konkurentidele Mario aga möödasõiduvõimalust enam ei jätnud. Kui eelfinaalis tegi Mario kahtlemata kõigist kõige parema stardi, siis finaalis oli olukord vastupidine. Mario suretas kardi stardis välja ning lükkas selle küll kohe käima, kuid vahe esimestega oli kinnipüüdmiseks juba liiga suur. Finišijoone ületas Mario viiendana, kuid valestart tõi endaga kaasa 10 sekundit trahvi, mis langetas ta kuuendaks. 

Uued sõitjad astusid vanade kalade kandadele

Artur Kaal jätkas klassis Mini. Artur osales ka möödunud hooaja Eesti meistrivõistluste viimasel etapil, kus ületas finišijoone 11. Kuigi võistlejaterivi on vahepeal kasvanud, seadis Artur sihid tulemuse parandamisele. Kvalifikatsioonis oli ta 11., kuid väga ühtlane tase tähendas, et näiteks teise aja välja sõitnud Alexander Vilaevile kaotas Artur kõigest 0,2 sekundiga. Eelfinaalis tõusis Artur paar kohta ettepoole, lõpetades üheksandana. Ka finaalis parandas Artur esimese hooga positsiooni, tõustes sõidu alguses seitsmendaks. Enamus sõitu mööduski teda jälitava Yana Erika Ralmani möödasõidukatseid tõrjudes. Viimasel ringil tegi Artur aga paar viga ning lasi endast mööda Ralmani ning ka Martin Juga. Just viimaste ringide äparduste tõttu ei saanud ka Artur kuidagi oma esinemisega rahule jääda; ringiajad oleksid lubanud ka kõrgemat kohta kui üheksas. 

Carmen Kraav (foto: Tõnis Krikk)

Carmen ja Laura (foto: Tõnis Krikk)

Klassis Micro astusid TARK Racingu eest välja kaks andekat tüdrukut Carmen Kraav ja Laura Kaal. Ka nende jaoks on tegu alles esimeste võistlustega: Laura startis oma teisele EMV etapile, Carmeni jaoks oli see debüütvõistlus. Kvalifikatsioonis oli Carmen kiireimale 0,27-sekundilise kaotusega neljas, Laura 0,5-sekundilise kaotusega seitsmes. Võistlussõitudes jäi tüdrukutel aga natukene puudu agressiivsusest ja kindlusest konkurentidega ratas-rattas võitlemisel. Carmen kaotas hoolimata poodiumiväärilistest ringiaegadest kaks kohta, lõpetades kuuendana, Laura pudenes samas kolme koha võrra tahapoole. Finaali soojendusringil toimus kokkupõrge, kus Laura tagavõll kõveraks läks. Päris suurest löögist ja raputavast kardist hoolimata võitles Laura kindlalt lõpuni ning tõusis viimaselt kohalt lõpuks 11. Carmen pääses samal ajal kokkupõrkest suhteliselt valutult ning hoidis enamuse sõidust kindlalt oma kuuendat kohta. Kui kaks eesolijat omavahel takerdusid, kasutas Carmen võimaluse koheselt ära ning tõusis neli ringi enne lõppu neljandaks, kus ta ka lõpetas. Mõlemad tüdrukud tegid võistlusnädalavahetusel tohutu arenguhüppe ning näitasid, et suudavad palju suuremate kogemustega konkurentidega kiiruse poolest võidelda. Samas on vaja teha tööd möödasõitude kallal. 

Võib öelda, et hooaja avavõistlus möödus TARK Racingu sõitjate jaoks paljulubavalt. Poodiumikoha suutis endale kindlustada küll vaid Andreas, kuid ka uued tulijad näitasid südikat minekut ning vägagi häid ringiaegu. 

Siim Lassmann

 


    

© TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.