jtemplate.ru - free extensions for joomla

Meeskonna ühispilt peale EMV IV etappi Raplas

2015. aasta võistlushooaeg lõppes mõned nädalad tagasi, mistõttu on viimaks käes aeg vaadata, kuidas möödunud hooaeg välja kukkus.

Alustame kõigepealt uutest kardisportlastest. Nagu eelmisel aastal, toetas TARK Racing ka 2015. aastal kardisportlaste järelkasvu toetavat sarja Talendid Rajale. Sel aastal said sarja üldarvestuses II ja III koha saavutanud sõitjad osaleda TARK Racingu talgi all tasuta ühel Eesti meistrivõistluste etapil. On hea öelda, et nii teise koha omanik Dominik Sinkevits kui ka kolmandana lõpetanud Georg Marten Tintse mõlemad seda võimalust ka kasutasid.

MICRO 60

Nüüd aga konkreetsemalt meie võistlushooaja juurde. Kuigi natuke vanematele mõeldud Mini 60 on meil peamiselt Andreas Lootuse näol olnud esindatud juba pikemat aega, siis 8-10 aastastele mõeldud klassis Micro pole meil seni veel ühtegi sõitjat olnud. Pärast talendisarja läbimist ja suviseid treeningsõite astus käesoleva hooaja viimasel etapil võistluskardi rooli aga Laura Kaal. Enamik võistlusrivist oli juba aasta otsa kogemust omandanud ning uustulnukal Laural oli keeruline nendega kohe konkureerida. Laura näitas aga kõigest hoolimata terve nädalavahetuse järjest paranevat tempot ning tegi finaalis tubli võistluse, pannes seeläbi hea põhja järgmisele aastale.

Laura oma esimesel võistlusel Aravetel

Suvel jooksul on tublilt trenni teinud ka Carmen Kraav, kes sel aastal veel võistlustele ei tikkunud, kuid loodetavasti näeb teda juba järgmisel aastal koos Lauraga Micro 60-s võidu kihutamas.

Mini 60

Mini 60 hooaega alustasime Andreas Lootusega. Andreas lõpetas 2014. aasta hooaja Tabasalus võidukalt ning selleks hooajaks olid seetõttu seatud üsna kõrged eesmärgid. Hooaja esimene etapp läks kokkupõrgete tõttu üle kivide ja kändude, kuid juba teisel etapil Raplas sai Andreas hoo üles ja võitles peale seda iga etapp kindlalt poodiumikohtade ja võitude eest. Hooaja kokkuvõttes võitis Andreas ühe etapi (EMV VII Põltsamaal), oli kaks korda teine ja ühe korra kolmas. Üldarvestsuses teenis Andreas kokku 210 punkti, mis paigutas ta kolmandale kohale. Järgmisel hooajal võistleb Andreas esialgsete plaanide kohaselt juba klass kiiremate kartidega.

Andreas otsib möödasõiduvõimalust Arturist

Mini 60-s tegi oma debüüdi ka sarjas Talendid Rajale üldarvestuses teise koha saanud Dominik Sinkevits, kes tuli võistlema EMV III etapile Aravetel. Dominiku vähesest kogemusest võistluskardi roolis ja muutlikest ilmaoludest hoolimata kohanes ta väga kiirelt, ehkki tema karti finaalis tabanud tehniliste probleemide tõttu oma potentsiaali tal näidata ei õnnestunud. Loodame Dominiku juba järgmisel aastal uuesti võistlustules näha.

Hooaja viimasel etapil sisenes Mini 60 sõitjate sekka samuti talendisarja juurtega Artur Kaal. Artur läks oma esimesele võistlusele vastu küll veidi närviliselt, kuid ka tema kohanes kardiga kiirelt. Ainuüksi eelfinaali ja finaali vahel tegi ta läbi korraliku arengu ning püsis finaalis juba grupis, mis võitles lõpuks viienda koha eest. Artur pidi ise küll 11. kohaga leppima, kuid tema kiirus ja täpsus võrreldes vähemalt hooaja pikkuse sõidukogemusega konkurentidega oli paljulubav.

Rotax Junior

Talendid Rajale üldarvestuse kolmanda koha välja võidelnud Georg Marten Tintse alustas hooaega Mini 60-s, kuid järgmist aastat silmas pidades tuli viimaseks etapiks meie meeskonda, et proovida ära Rotax Junior. Georg tegi oma Rotax Juniori debüüdil lausa suurepärase sõidu. Ta näitas juba treeningsõitudes kiireid aegu, oli eelfinaalis viies ning finaalis koguni neljas. Päris poodiumikohtade eest Georg oma esimesel võistlusel suuremate kartidega veel võitlema ei hakanud, kuid ega palju puudu ka ei jäänud.

Georg suutis mitmel korral väliskurvi jäädes osavalt oma positsiooni kaitsta

Rääkides tulevikust, siis järgmisel aastal peaks meiega Junioris sõitma nii Georg kui ka Andreas. Peale Mini 60-s oma kolmanda koha kindlustamist on Andreas treeningutel juba Juniorit proovinud ning sarnaselt Georgile seal päris head minekut näidanud.

Rotax Masters

Episoodiliselt sai hooaja jooksul sõitmas näha ka meeskonna juhti Heikki Hõbemäge. Heikki istus kardirooli neljal võistlusel hooaja esimeses pooles. Ehkki treeningutel sai tihtipeale väga kiireid aegu näidatud, siis võistlused tal kõige paremini siiski ei õnnestunud. Samas andsid need sõidud aga väärtuslikku infot, kuidas kardid raja arenendes käituvad ja milliseid seadeid muutma peaks.

KZ2

KZ2-s osales TARK Racingu ridades terve hooaja peale kokku neli erinevat sõitjat. Üldarvestuses teenis teise koha Karl Johann Rass, kes võitis ka ühe etapi ning valmistas hooaja üldvõitjale Antti Rammole mitmel korral tõsist peavalu. Kui Karl eelmise aastal veel KZ2 kardiga silmnähtavalt kohanes, siis sellel hooajal saavutas ta juba päris hea kiiruse ja stabiilsuse, mis võimaldaski näiteks Raplas, kus ta võitis, ja ka Hiiumaal, kus pidi pärast pinevat võitlust teise kohaga leppima, Rammole korralikult kandadele astuda.

KZ2 üldarvestuses kolmanda koha hõivas samuti meie sõitja, Mario Vendla. Mario puudus küll ühelt etapilt, kuid seal, kus ta kohal oli, võitles ta alati kindlalt kõrgete kohtade eest. Vaid enne jaanipäeva toimunud Aravete võistlust võib ebaõnnestunuks lugeda, kui ta finaali viimases kurvis Erik Gasparoviciusega kokku põrkas ja mõlemad vaid paarkümmend meetrit enne ruudulippu sõidu pooleli jätsid.

Karl pidi peale esimese kurvi kokkupõrget sõitu viimaselt kohalt jätkama. Siin on ta juba mõned kohad tagasi võitnud

Üldarvestuse neljas oli Karli noorem vend Mattias Erik Rass, kes tuli KZ2-te otse Rotax Juniorist. Mattiasel polnud suure kardi roolis sugugi lihtne, nii mõnigi finaalsõit andis ta endast sõna otsese mõttes 110% protsenti. Iga sõiduga muutus tema sõidustiil aga üha paremaks ja ilusamaks, mistõttu võib ka tema järgmisele aastale ootusrikkalt vastu vaadata.

Hooaja viimasele etapile Aravetel tuli KZ2-ga sõitmist proovima ka Mark Villem Moor. Markil oli samal ajal pooleli võitlus Rotax Maxi üldarvestuse kolmanda koha nimel, mistõttu läks osa energiast ka sinna, kuid temagi jaoks oli KZ2-ga võistlemine siiski väga huvitav ja väljakutset pakkuv kogemus.

Kokkuvõte

Rääkides tulemustest, saame öelda, et pikka aega meie juures olnud sõitjad tegid silmnähtava arenguhüppe. Andreas asus pidevalt võitlema kõige kõrgemate kohtade eest ning Karl teenis oma esimese etapivõidu KZ2-s. Samas käisid meiega sõitmas ja meiega tutvumas mitmed uud sõitjad, keda loodame juba järgmisel aastal meie telgi all näha!

Aitäh põneva hooaja eest sõitjatele, konkurentidele, vanematele ja kõigile teistele kaasaelajatele!

© TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.