jtemplate.ru - free extensions for joomla

Uus laagripuki kinnitus

Birel astub uuele hooajale vastu põhjalikult uuendatud raamidega. Arendustöö on olnud väga ulatuslik, võib isegi öelda, et radikaalne. Uusi mudeleid arendades on varasemast rohkem rõhku pööratud erinevate võistlusklasside erinevate vajaduste rahuldamiseks. Struktuurselt on täiesti erinevalt lähenetud mitmekäigulistele (KZ2, DD2) ja ühekäigulistele klassidele (Junior, Max), et raamid töötaksid kõige paremini just nendele tavapärastes oludes.

KZ2 raami juures on põhiline tähelepanu pööratud mootori jõu maksimaalsele rakendamisele. Tagumiste rataste pidamise parandamiseks muudeti laagripuki kinnitust ning risttoru asukohta, millega muudeti tagaosa senisest jäigemaks. See võimaldab raami tagaosa pidavamaks seadistada, mis on eriti oluline meie regioonis, kus tihti probleemiks mootori võimsuse asfaldile kandmine, seda isegi valge Vegaga sõites. KZ2 jaoks pakub Birel kolme tüüpi raame: 30 mm toru läbimõõduga standardraam, 30 mm toruga raam väga hea pidamisega oludele ja 32 mm toruga libedatele oludele mõeldud raam.

MAC 9248

Juniorile ja Maxile raami toota pole sugugi lihtne, sest ühtepidi on libedate rehvide tõttu vaja palju pidamist, kuid teisalt vajab raam nõrga mootori tõttu elastsust, et jaksaks kurvist välja vedada. Birel muutis Juniori ja Maxi raamide juures esiosa varsemast märksa jäigemaks. Tagumist otsa lasti aga laagripukkide abil elastsemaks, mis teeb kurvi sisenemise stabiilsemkas ja ei koorma mootorit kurvist välja kiirendamisel. Uute raamide väljatöötamisel on muutunud ka filosoofia – varasemast enam pöörati tähelepanu Rotaxi sarjadele ning koostööle keskmise ja kõvema rehviseguga. On ju üüratu vahe, kas sõidetakse Vegaga Lõuna-Itaalia põrgukuumuses või Mojoga põhjamaiselt jahedas Eestis.

Uued kardid on jõudnud end edukalt ka hilissügisestel võistlustel tõestada. Novembri lõpus toimunud SKUSA Supernationalsil näitasid Ben Cooper ja Paolo De Conto suurepärast kiirust nii DD2-s kui ka KZ2-s. Kui DD2-s võitis Cooper ja De Conto oli neljas, siis KZ2-s oli De Conto absoluutselt kiireim mees rajal. Luke Warley (Rotax Senior) läks aga Rotax Openil võistluse edenedes järjest paremasse hoogu ning võitis eelfinaali.

MAC 9274fusello kz

"Tehase arendustöö on olnud tõepoolest mahukas", ütles TARK Racingu juht Heikki Hõbemägi, kes käis Bireli tehases uute mudelite ja nende hingeeluga tutvumas. „Kahtlemata on selliste kogemustega tootjale nagu Birel teada, mis oludes millised raamid töötavad. Küsimus ongi rohkem, kuhu oma jõud suunata. Käikudega kardid (KZ, DD2, ICC jne) on Bireli leivanumbriks olnud läbi terve ajaloo, nüüd on lisaks tõsiselt käsile võetud Rotaxi klassid. Kuivõrd Junior/Max ja KZ erinevad üksteisest märkimisväärselt, siis on nende raamide disaini lahkuviimine igati loogiline samm. Samuti on mul hea meel, et varasemast enam rõhutakse pidamisele, st pidamise saavutamisele. Meie regiooni jahedas kliimas ja vähese pidamisega radadel on see kindlasti eeliseks. Igatahes, Bireli poolt on suur töö ära tehtud. Meie tellitud esimesed uued kardid on tehases juba valmis ning jõuavad Eestisse jaanuari keskel."

MAC 9269

 Siim Lassmann

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.