jtemplate.ru - free extensions for joomla

Kardisport on esimene samm mootorispordi pikal redelil, mille tipuks loetakse Vormel 1-te. Kui kõrgematel astmetel peab lisaks kiirele sõidule tegelema ka poliitika ja igasuguste muude teemadega, siis kardispordis saab rõõmu tunda lihtsalt sõitmisest. Kardid võimaldavad vahetult tutvuda väga põneva ja nüansirikka võidusõidumaailmaga.

TARK Racing pakub huvilistele just seda – võimalust tutvuda ringrajasõiduga läbi kardispordi. Meie pikaaegse isikliku sõitjakogemuse ja veel pikema treenerikogemusega juhendajad ootavad kõiki huvilisi, olgu te kardi roolis esimest korda või olete juba põhitõdedega tuttav ja tahate oma oskusi lihvima hakata, meie treenerid pakuvad arenguvõimalusi kõigile.

Mida alguses vältida?

Me kohtame aeg-ajalt inimesi, kes on käinud hobikardiga sõitmas ja neile on hakanud kardisõit väga meeldima ning tegusate inimestena on kohe ka kuskilt foorumist või netipoest endale kart soetatud. Hiljem selgub aga, et see on vale suurusega ja paljude muude puudustega. Kuna kardid on siiski üsna kallid, siis tasub alguses kindlasti asja rahulikult võtta ning enne suurte summade väljakäimist läbi mõelda ja mõne professionaalse meeskonnaga konsulteerida. Kogemustega inimesed oskavad soovitada just seda tehnikat, mida vajatakse.

Miks just kardisport?

Nigel Mansell, Ayrton Senna, Alain Prost, Michael Schumacher, Mika Häkkinen, David Coulthard, Fernando Alonso, Sebastian Vettel, Kimi Räikönnen, Lewis Hamilton... Nimekiri on lõputu. Kõik need maailmakuulsad sõitjad on alustanud oma võidusõidukarjääri kardiroolis.

Teiseks, kardisport on väga põnev! Ratas-rattas võistlemine on pingeline, harjutab sõitjaid keerulistes olukordades rahulikuks jääma ning õpetab tegema kiireid ja õigeid otsuseid. Kardiroolis olles tekib hasart, mis paneb unustama kõik muu.

Käigukasti parandamine

Kardisport on tihtipeale noore inimese esimene samm tehnikavaldkonda. Tänapäeva noored jäävad tehnikamaailmast natuke kaugeks, lihtsalt pole enam selliseid võimalusi ja vajadusi nagu varasematel aegadel. Ise kardi kallal töötamine ja mehaanikute jälgimine annab aga elementaarsed ja praktilised teadmised nii füüsika kui ka lihtsalt asjade toimimise osas. Kuigi vähemalt alguses tegeleb keerulisemate asjadega mehaanik, siis näiteks võistlusteaegne kardi puhtuse eest vastutamine on eeskätt siiski sõitja enda töö. Heade tulemuste nimel peab sõitja ka ise käe külge panema ja vaeva nägema. Kardisport ja sealt saadud esmased kogemused nakatavad paljud inimesed tehnikapisikuga, mis tuleb kasuks terveks eluks. 

Kardisport on üks kõige vahetumaid mootorispordi liike üldse, kuna ei ole mingit kompenseerivat tehnikat (nagu vedrustus) ning sõitja oskused on määravad. Nii õpetab kardisport noortele maast-madalast õiged sõiduvõtted. Lisaks oskuse riske hinnata ning nendega kiiresti ja efektiivselt toime tulla. 

Kui autoga sõites võib sõitmine tunduda pigem puhkamise kui treeninguna, siis juba hobikartidel on tunda, kuidas käed väsivad. Võistluskartidel sõitjad peavad olema aga hea füüsiline vormiga. Pikad võistluspäevad ja mitmed stardid on koormavad ning treenimata sõitjad on läbi juba enne finaalsõitu.

Millal kardisõiduga alustada?

Eesti parimad kardi- ja vormelisõitjad Marko Asmer, Kevin Korjus ja Martin Rump alustasid kardispordiga 9-10 aastaselt. Tänapäeval soovitakse tihtipeale alustada nooremalt, näiteks Cadet klassis osalevate poiste ja tüdrukute vanus on 6-8 aastat, Bireli B-25X kardiga saab treeninguid alustada suisa viieaastaselt. Võistlema minekuga me siiski kiirustada ei soovita, see ei tule lapse arengule kasuks ning spordi mõttes kõige olulisemasse, teismeikka jõudes ollakse võidusõidust tihtipeale juba väsinud. Samas suurem vanus pole kardisõidus kunagi takistuseks; edukat võistluskarjääri on alustatud ka teismeliseeas ning leidub küllalt ka innukaid keskaes mehi, kellel süda hakkab kiiremini lööma iga kord kui kardimootorile hääled sisse lüüakse.

Karl ja Artur

Esimeseks sammuks sobivad kõige paremini hobikardirajad, kuid kui varasem kokkupuude kardi- või muu võidusõiduga olemas, võib ka kohe klubi poole pöörduda. TARK Racing korraldab individuaalset algõpet ning viib läbi treeningpäevi Tabasalu ja Käina kardiradadel. Alustamiseks on eeskätt vaja tahtmist ja pealehakkamist, küll oskused tulevad juba treeningute käigus.

Kuidas edasi?

Igas vanuses huvilised on oodatud TARK Racingu treeningutele. Saame uutele alustajatele pakkuda sõitmist hobi- või võistluskardiga. Sõitma ja nõu küsima võivad tulla ka oma tehnikaga huvilised. Kui esimesed treeningud on edukalt seljataga ning huvi jätkuv, siis saame rääkida juba tõsisemast koostööst ning võistlemisest Eesti ja Balti sarjades. Kardisõidu tase on Eestis tugev, mistõttu on omal käel edu saavutamine küllalt vaevaline. TARK Racing on valmis sõitjaid nende teekonnal "tähtede poole" igati aitama.

Küsimuste korral pöörduge klubi juhi poole:

Heikki Hõbemägi
Tel: +372 5050 858
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 


    

© 2022 TARK RACING
Tööstuse 48, 10416 Tallinn, Estonia
T. +372 5050 858  E.  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.